Načítavanie údajov ...

Butorac druhým najlepším strelcom SEHA League, Tatran s treťou najlepšou defenzívou

Zo štatistík základnej časti SEHA League 2018/2019 v hádzanej mužov

Ôsmy ročník nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ má za sebou základnú časť, po ktorej je známych aj niekoľko štatistických ukazovateľov. Zo slovenského pohľadu je zaujímavé, že Tatran Prešov mal podľa počtu inkasovaných gólov (444) tretiu najlepšiu obranu v súťaži a vďaka 493 streleným gólom zase štvrtý najlepší útok. Ani tieto dva dôležité faktory však Šarišanom nestačili na prienik medzi najlepšie kvarteto po 18. kole a postup na turnaj Final 4 v bieloruskom Breste. Zverenci trénera Slavka Golužu obsadili konečnú 5. priečku.

Po 90 zápasoch sezóny 2018/2019 s priemerom 53,7 gólu na zápas (rok predtým 55,7) je jasné, že ani jeden z desiatich tímov nedokázal prejsť základnou časťou bez prehry. Štyri mal na konte jej víťaz a macedónsky obhajca prvenstva RK Vardar Skopje, ktorý spolu s chorvátskym PPD Záhreb v doterajšej histórii súťaže ani raz nechýbal vo Final 4.

Celkovo padlo 4833 gólov (v sezóne 2017/2018 až 5017). Najväčší podiel má na tom Miloš Grozdanič. Stal sa najlepším strelcom základnej časti. Ľavý krídelník srbského RK Vojvodina Nový Sad skóroval 102-krát. O dvanásť gólov zaostal na 2. mieste figurujúci ľavák Bruno Butorac z Tatrana Prešov (90), ktorý obhájil svoje lanské umiestnenie. Vtedy mal na konte ešte o päť presných zásahov viac.

Konečné poradie najlepších strelcov SEHA League po základnej časti 2018/2019:
1. Miloš Grozdanič (Vojvodina Nový Sad) 102 gólov, 2. Bruno Butorac (Tatran Prešov) 90, 3. Halil Jaganjac (Metalurg Skopje/Nexe Našice) a Predrag Vejin (Železničar 1949 Niš) po 77

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022