Načítavanie údajov ...

Butorac najužitočnejším hráčom SEHA ligy za október

Dobré správy chodia momentálne z tábora hádzanárov Tatrana Prešov, ktorí v sobotu uspeli v Lige majstrov na palubovke Sportingu CP Lisabon (28:26). Jeho hráčom sa nevyhýbajú ani individuálne ocenenia. Legionári Januš Lapajne a Bruno Butorac si za svoje výkony vyslúžili zaradenie do októbrového All Star tímu 8. ročníka hádzanárskej SEHA Gazprom League. Podľa najnovšej informácie sa najužitočnejším hráčom (MVP) uplynulého mesiaca spomenutej nadnárodnej súťaže stal Bruno Butorac.

Chorvátsky ľavák v službách úradujúceho slovenského šampióna uspel v hlasovaní fanúšikov. Jeho konkurentmi boli ľavý krídelník Miloš Grozdanič z RK Vojvodina Nový Sad (Srb.), brankár Urh Kastelic z PPD Záhreb (Chor.) a pravá spojka Marko Buvinič z Nexe Našice (Chor.). Kandidátom na zaradenie do tohto zoznamu bol údajne aj ďalší Prešovčan Lapajne. V septembri získal cenu MVP mladý brankár Dejan Milosavljev z macedónskeho Vardaru Skopje.

Butorac sa v troch októbrových dueloch prezentoval 15 gólmi a 7 asistenciami. Vynikajúci výkon podal predovšetkým v dueli s Našicami (26:24), v ktorom sa podieľal na 9 presných zásahoch svojho tímu. Chorvátska pravá spojka pokračuje v úspešnom účinkovaní v SEHA lige, v uplynulej sezóne bol s 95 gólmi druhým najlepším strelcom základnej časti súťaže.

Aby toho nebolo v súvislosti s Prešovčanmi málo, tak zákrok ukrajinského rodáka usilujúceho o slovenské občianstvo Igora Čuprynu, ktorý bol hviezdou a veľkou oporou Tatrana aj v sobotňajšom stretnutí LM v Lisabone, figuruje v októbrovom výbere najlepších zásahov brankárov.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022