Načítavanie údajov ...

Bývalý Prešovčan Krištopans najlepším strelcom i najužitočnejším hráčom na turnaji Final 4 SEHA League

Najužitočnejším hráčom turnaja Final Four 8. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ v hádzanej mužov sa stal Dainis Krištopans. Bývalého hádzanára Tatrana Prešov vybrali na ocenenie MVP zástupcovia médií pokrývajúcich minulotýždňový záverečný turnaj v bieloruskom Breste. Krištopans nadviazal na ocenenia Joana Canellasa a Luku Cindriča, ktorí tiež ako hráči Vardaru Skopje získali cenu MVP na predchádzajúcich podujatiach v Breste a Skopje.

Lotyšský obor (215 cm) sa výraznou mierou podieľal na obhajobe triumfu macedónskeho RK Vardar Skopje. V semifinále proti svojmu bývalému klubu Meškov Brest (25:23) strelil päť gólov a pridal šesť asistencií, vo finále proti PPD Záhreb (26:23) dosiahol sedem presných zásahov a rovnaký počet asistencií. Krištopans odvádzal cennú prácu nielen v ofenzíve, vďaka čomu sa stal najlepším strelcom turnaja a najlepší bol tiež v počte prihrávok, ale aj v defenzíve. V histórii SEHA League má na konte 642 gólov a v poradí kanonierov mu patrí 2. miesto, nikto však nie je lepší ako on v počte prihrávok (210) a odohraných zápasov (145).

Do All Star tímu záverečného turnaja SEHA League 2018/2019 sa dostali štyria hádzanári z RK Vardar Skopje (Milosavljev, Dibirov, Krištopans, Stoilov), dvaja z tímu neúspešného finalistu PPD Záhreb (Bičanič, Horvat), dvaja z bieloruského Meškova Brest (Obranovič, Horák). Svojho zástupcu v ňom nemal len chorvátsky debutant na podujatí Final 4 RK Nexe Našice. Z vlaňajška si len krídelníci Timur Dibirov a Zlatko Horvat zopakovali zaradenie do hviezdnej zostavy turnaja Final Four.

Najlepším strelcom celej SEHA Gazprom League 2018/2019 bol so 102 gólmi Miloš Grozdanič z RK Vojvodina Nový Sad, ktorý sa nepredstavil na záverečnom turnaji.

Slovenský zástupca Tatran Prešov sa medzi najlepšiu štvoricu opäť neprebojoval, v konečnom poradí obsadil 5. priečku.

All Star tím turnaja Final 4 SEHA Gazprom League 2018/2019:
brankár Dejan Milosavljev (RK Vardar Skopje) – ľavé krídlo Timur Dibirov (RK Vardar Skopje), ľavá spojka Damir Bičanič (PPD Záhreb), stredná spojka Sandro Obranovič (Meškov Brest), pivot Stojanče Stoilov (RK Vardar Skopje), pravá spojka Dainis Krištopans (RK Vardar Skopje), pravé krídlo Zlatko Horvat (PPD Záhreb)
najlepší obranár: Pavel Horák (Meškov Brest)
najužitočnejší hráč: Dainis Krištopans (RK Vardar Skopje)

Najlepší strelci SEHA Gazprom League 2018/2019 (základná časť + Final Four):
1. Miloš Grozdanič (Vojvodina Nový Sad) 102/49 gólov, 2. Bruno Butorac (Tatran Prešov) 90/13, 3. Halil Jaganjac (Metalurg Skopje/Nexe Našice) 85, 4. Zlatko Horvat (PPD Záhreb) 83, 5. Predrag Vejin (Železničar 1949 Niš) 77, … 8. Januš Lapajne (Tatran Prešov) 65

Autor: SITA, Foto: sehaphoto.photodeck.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022