Načítavanie údajov ...

Bývalý tréner Tatrana povedie reprezentáciu ČR

Košický rodák Trtík po 16 rokoch opäť na lavičke národného tímu hádzanárov Česka

Hádzanári Česka majú nového trénera. Stal sa ním Rastislav Trtík, ktorý v minulosti viedol aj Tatran Prešov. Košického rodáka vymenovala do funkcie v piatok exekutíva Českého zväzu hádzanej (ČSH), ktorá riešila situáciu po odvolaní trénerskej dvojice Jan Filip – Daniel Kubeš.
„Zvažovalo sa viacero variánt. Trtík získal väčšinovú podporu a vymenovali sme ho za nového kormidelníka českej mužskej reprezentácie na obdobie do konca kvalifikačného cyklu o postup na majstrovstvá Európy 2022. Je to skúsený odborník s bohatou trénerskou kariérou, ktorý na klubovej úrovni v minulosti dosiahol výrazné úspechy v najvyššej českej súťaži a má tiež skúsenosti z pôsobenia v zahraničných kluboch. V predchádzajúcich mesiacoch je navyše zapojený do systému mládežníckych hádzanárskych centier a podieľa sa na stratégii ČSH ohľadom výchovy talentovaných hráčov. Jeho prednosťou v súčasnej situácii je aj skutočnosť, že už národný tím v minulosti viedol a veľmi dobre pozná kostru družstva,“ uviedol na oficiálnom webe ČSH člen exekutívy a reprezentačnej komisie Libor Adámek.

Onedlho 60-ročný Trtík mal trénerské angažmány v Karvinej, Frýdku-Místku (majstrovský titul), v nemeckom MT Melsungen (postup do najvyššej súťaže), potom sa vrátil do Karvinej (titul), nasledoval Tatran Prešov (tri tituly a triumfy v Slovenskom pohári), nemecký HC Empor Rostock, opäť Tatran Prešov (dva tituly a dve víťazstvá v SP) a poľský Górnik Zabrze. Od roku 2020 je trénerom Moravskosliezskeho kraja. S reprezentáciou Česka má skúsenosti z obdobia rokov 2004 – 2005 (11. na ME a 10. na MS).

„Ako bývalý tréner národného tímu si naplno uvedomujem zodpovednosť a náročnosť úlohy, pred ktorú ma postavili v neštandardných podmienkach. Môj vplyv na mužstvo bude zodpovedať časovému priestoru, ktorý budem mať vyhradený na prácu s hráčmi. Aj tak je to výzva a podnet na splnenie náročného spoločného cieľa pre všetkých, ktorým rezonuje v hlavách a srdciach, a to postup na majstrovstvá Európy 2022,“ poznamenal po vymenovaní R. Trtík.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://tatranpresov.sk/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022