Načítavanie údajov ...

Carapkin v Tatrane aj v sezóne 2020/2021

Hádzanársky klub Tatran Prešov sa pred koncom kalendárneho roka dohodol na pokračovaní spolupráce s ruským legionárom Romanom Carapkinom. Rodák z  Moskvy pôsobí v Tatrane od sezóny 2016/2017 a s predstihom predĺžil svoj aktuálny kontrakt so slovenským klubom aj na sezónu 2020/2021.

„Som v prvom rade veľmi rád, že tu zostávam. Ďakujem všetkým, že mi dali dôveru a môžem pokračovať v tomto tíme. Chcem pomôcť mužstvu k ešte lepším výkonom. Cieľom je, aby sme v tejto sezóne vyhrali slovenskú ligu a pokúsili sa postúpiť do Final 4 SEHA ligy,“ uviedol pre klubový web 24-ročný ruský hádzanár, ktorý do Prešova prišiel ešte ako 20-ročný talentovaný hráč z tímu Čechovských Medveďov, s ktorým vybojoval dva tituly majstra krajiny aj ruský Superpohár.

V drese Tatrana  sa vypracoval na jedného kvalitného obranára a pilier defenzívy slovenského šampióna. Dokáže však pomôcť aj v útočnej fáze. „Myslím si, že počas pôsobenia v Tatrane sa v mojej hre veľa zmenilo. Stal som sa lepším hádzanárom, ale posúdiť to musia iní. Snažím sa stále odovzdávať maximum toho, čo som sa naučil a ukázať to v zápasoch,“ dodal urastený dvojmetrový hádzanár hrajúci na poste spojky.

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022