Načítavanie údajov ...

Cenné kovy na EHF EURO 2022 zo Slovenska

Majstrovstvá Európy hádzanárov 2022 vyvrcholia 30. januára v Budapešti. Kvarteto najlepších tímov si zo šampionátu odnesie medaily, ktoré budú vyrobené na Slovensku. Ich dizajn mala na starosti reklamná agentúra PACKY ADVERTISING.

„Pri našich návrhoch sme pracovali s rôznymi verziami stvárnenia, pripravili sme spolu šesť dizajnov, z ktorých bol každý niečím výnimočný a tiež zaujímavý a odzrkadľoval náš pohľad na túto tematiku. Jeden mal dokonca tvar srdca. Víťazný návrh obsahuje ako hlavný prvok hádzanársku loptu, ktorá je jasný symbol tejto hry, preto sme spokojní s týmto výberom a veríme, že aj samotným hráčom, ktorí si ju budú vešať na krk, bude pripomínať deň, keď ju získali. Zároveň veríme, že medaily sa budú páčiť aj širokej verejnosti,“ uviedol dizajnér a zároveň šéf spoločnosti PACKY ADVERTISING Peter Packaň na stredajšej oficiálnej prezentácii výsledkov jeho tvorby.

Medaily sa vyrábali v štátnej mincovni v Kremnici. „Sú vyrobené zo zliatin farebných kovov – medi a zinku. Medaila má priemer až deväť centimetrov, zároveň je aj hrubšia a ťažšia, ako býva štandardne. Pôsobí tak majestátnejšie a dominantnejšie, čo pri medailách tohto typu nie je bežné. Zaujímavosťou je aj text vyrazený na jej hrane. Vzhľadom k netradične veľkému priemeru bola aj samotná razba určitou výzvou, pretože na jej vyrazenie sú potrebné pomerne veľké tlaky. Dôležitá je tiež finálna povrchová úprava, kde boli využité viaceré technológie galvanických povrchových úprav,“ doplnil Packaň.

Medaily potešili aj prezidenta EHF

Spokojnosť s finálnou podobou cenných kovov neskrýval ani prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša. „Pred rokom sme vyhlásili medzinárodný tender na dizajn a výboru medailí pre európsky šampionát. Sme radi, že zvíťazila slovenská spoločnosť, ktorá má skúsenosti s tvorbou medailí aj pre iné športové podujatia. Myslím si, že ľudia z PACKY ADVERTISING odviedli skvelú prácu pri tvorbe týchto medailí,“ vyhlásil prezident SZH J. Holeša.
Minulý týždeň organizátori predstavili čerstvo vyrobené medaily na pôde Európskej hádzanárskej federácie (EHF). „Boli nimi nadšení. EHF oslavuje 30. výročie svojho založenia a pri tejto príležitosti to bol pekný darček, ktorý potešil aj prezidenta EHF Michaela Wiederera,“ dodal Holeša.

Zaujímavosťou je, že podľa kontraktu s EHF majú byť štyri sady medailí. Pri hádzanej sa medailami totiž oceňujú až prvé štyri tímy konečného poradia. Okrem zlatých, strieborných a bronzových medailí pre trio najlepších prináleží štvrtému účastníkovi semifinálových bojov, ktorý neuspeje v boji o 3. miesto, medená medaila.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022