Načítavanie údajov ...

ČERVENÁ HVIEZDA OPÄŤ ŽIALI

Do Hádzanárskeho neba sa pobrala opäť jedna veľká hviezda nášho klubu, keď dňa 8.2.2019 vo veku nedožitých 88 rokov navždy opustil veľkú Československú hádzanársku rodinu Jozef Kuchyňka, ktorý desaťročia pôsobil v hádzanárskom oddieli ČH Bratislava a ŠKP Bratislava ako tréner a funkcionár.

V rokoch 1965 až 1972 ako prvý profesionálny tréner zaviedol v oddieli tréningový systém a denný režim, vďaka ktorému hádzanári stabilizovali svoju výkonnosť a na dlhú dobu sa etablovali v I. Československej lige. Počas jeho sedemročného trénerského pôsobenia položil základy najúspešnejšieho mužstva v histórii hádzanej v ČH Bratislava, ktorá v rokoch 1973, 1975 a 1976 získala majstrovské tituly.

Neskôr pôsobil ako funkcionár v klube a v Stredisku vrcholového športu. V hádzanej si vyslúžil povesť krízového trénera, keď svojim jednoduchým a logickým pohľadom na hádzanú dokázal z hráčov dostať to najlepšie, čo v nich videl. Vďaka tejto výnimočnej vlastnosti sa k trénovaniu ešte niekoľkokrát vrátil. Naposledy v roku 1993 s družstvom mužov ŠKP Bratislava skončil na 3. mieste, čím získal pre náš klub historicky poslednú federálnu medailu.

Posledná rozlúčka s Jožkom Kuchyňkom bude v stredu 13.2.2019 o 9:30 v Bratislavskom krematóriu.

Česť Tvojej pamiatke Jožko!

Zdroj: ŠKP Bratislava

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022