Načítavanie údajov ...

Česi neodletia do Egypta, MS budú bez nich i Američanov

Namiesto Česka účastníkom MS 2021 Severné Macedónsko, Švajčiarsko nahradilo USA

Česká hádzanárska reprezentácia sa nepredstaví na majstrovstvách sveta, ktoré sa v stredu začnú v Egypte.
V utorok, deň pred odloženým odletom do afrického dejiska šampionátu, mali 17 zranených alebo pozitívne testovaných hráčov na COVID-19, k tomu tri pozitívne testy trénerov a štyri u ďalších členov realizačného tímu. „Exekutíva Českého zväzu hádzanej ruší účasť reprezentačného družstva mužov na MS 2021 v Egypte na základe vyhodnotenia covidovej situácie v tíme a s ohľadom na stanovisko realizačného tímu a lekárske odporúčania,“ uvádza sa od utorka na oficiálnom webe ČSH.

Česi mali aktuálne nakazených 13 hráčov z pôvodného 21-členného kádra na šampionát, ďalších štyroch trápia zdravotné problémy. Na príprave v Plzni mali celkom 31 hráčov. „Športové hľadisko a hľadisko zachovania dobrého mena českej hádzanej nás vedie k tomu, že nemôžeme zostaviť mužstvo len pre účasť za každú cenu. Samozrejme, že by sme to zvažovali v prípade, keby neúčasť znamenala súťažné sankcie. V situácii, keď nám vypadlo 17 hráčov, by sme na šampionát aj tak išli prakticky s výberom českej ligy. Kalkulovať sme museli aj s tým že v ďalšom výbere boli niektorí hráči, ktorí ešte neboli nakazení a boli by ohrození pre ďalší priebeh šampionátu, kde by sa v prípade ich pozitívnych testov ohrozilo ďalšie účinkovanie celého mužstva. V tomto smere by to bola vrcholná improvizácia a to je riziko, ktoré by sme neboli ochotní podstúpiť. Nechceli sme sklamať fanúšikov, ale zdravie hráčov alebo povesť českej hádzanej ničím nenahradíme,“ vysvetlil prezident ČSH Jaroslav Chvalný.

Českí hádzanári mali na 27. MS účinkovať v základnej G-skupine spolu s domácimi Egypťanmi, Švédmi a Čiľanmi. Na poslednú chvíľu ich v menoslove účastníkov nahradili Severné Macedónsko. Zmene sa nevyhla ani E-skupina, v ktorej popri Rakúsku, Francúzsku a Nórsku nebude hrať pre viaceré pozitívne testy na koronavírus tím USA, ale namiesto neho dostane šancu Švajčiarsko.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022