Načítavanie údajov ...

České kluby chcú pokračovať v ligových súťažiach

MOL liga v ČR zrejme už na budúci týždeň

V Česku už takmer mesiac platia sprísnené protiepidemické opatrenia a zákaz športovej činnosti, ale zdá sa, že aj u našich susedov svitá na lepšie časy a mohlo by prísť k pokračovaniu ligových súťaží. Tie sa prerušili po schválení opatrení vládou ČR, ktoré vstúpili do platnosti od pondelka 12. októbra.

Kluby z najvyšších hádzanárskych súťaží však už chcú opäť naštartovať ligové dianie. Predstavitelia účastníkov MOL ligy žien a STRABAG Rail extraligy mužov sa na tom dohodli na stredajšom spoločnom online rokovaní so zástupcami Českého zväzu hádzanej. ČSH požiada o výnimkou pre obe najvyššie domáce súťaže, prvé kolo po vynútenej pauze by sa mohlo odohrať na budúci týždeň počas víkendu 14. – 15. novembra.

„Jednoznačne vítame možnosť znovu obnoviť naše najvyššie hádzanárske súťaže. Rokovali sme so zástupcami všetkých klubov pôsobiacich v MOL lige i STRABAG Rail extralige. Všetci privítali možnosť obnovenia súťaže a sú pripravení splniť všetky podmienky, ktoré budú vyžadované pre odohranie majstrovských stretnutí. Inú možnosť pred sebou ani nevidíme. Tieto súťaže netrpezlivo čakali na reštart a žiadny ďalší odklad si už nepripúšťame,“ vyjadril sa na oficiálnom webe ČSH jeho prezident Jaroslav Chvalný, ktorý sa poďakoval za spoluprácu Národnej športovej agentúre. „Ďakujeme, že takto pristúpili k súťažiam kolektívnych športov. V situácii, keď sa zatiaľ nedarí reštartovať šport všeobecne vrátane športovania všetkých – aj tých najmenších – hádzanárov, je pre nás obnovenie aspoň najvyšších súťaží dôležitým krokom.“

Hádzanárske kluby sa budú usilovať o odohranie čo najvyššie počtu majstrovských stretnutí s cieľom dohnať manko z vynútenej prestávky. MOL liga, v ktorej vedenie po zhoršení situácie s koronavírusom zaviedlo zápasy len medzi družstvami s rovnakých krajín, by mohla pokračovať už tento víkend. Hrať sa mali dva duely. V sobotu 7. 11. od 15.00 h je naplánovaný duel HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce a v nedeľu 8. 11. sa v rovnakom čase mal začať súboj ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa, ale ŠTK SZH vo štvrtok informovala, že na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 ho odložila. V ČR si na rozbehnutie zápasového kolotoča, ktorý sa prerušil 11. októbra, treba ešte počkať. „U žien ide v podstate o dočasné riešenie, pretože po víkende 21. a 22. novembra sa začne pre kluby reprezentačná prestávka spojená s majstrovstvami Európy,“ dodal prezident ČSH.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: handball.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022