Načítavanie údajov ...

Česko-slovenský pohár druhýkrát v Prešove, Tatran zatiaľ jeho jediným víťazom

Obnovená konfrontácia najlepších slovenských a českých mužských hádzanárskych klubov má pred sebou už štvrtú kapitolu. Po Prahe, Prešove a Plzni bude druhýkrát dejiskom Česko-slovenského pohára metropola Šariša. Štvrtý ročník sa uskutoční 25. – 26. augusta v Tatran handball aréne za účasti najlepšie kvarteta z uplynulého extraligového ročníka.

Víkendové podujatie tradične otvorí domácu hádzanársku sezónu. Predstavia sa na ňom úradujúci majstri a vicemajstri oboch krajín z uplynulej extraligovej sezóny a bude mať formu turnaja Final Four. Zoznam účastníkov je spolovice rovnaký ako v roku 2017. Slovensko budú na východe zastupovať Tatran Prešov a premiérovo HK Agro Topoľčany (vlani štartoval HKM Šaľa a predtým v dvoch ročníkoch HC Sporta Hlohovec), Česko HC Baník Karviná a Talent M.A.T. Plzeň. Pre Prešovčanov a Plzenčanov je to už štvrtá účasť.

V semifinále sa družstvá stretnú do kríža (2. v SR s 1. v ČR a 1. v SR s 2. v ČR), čiže dvojice sú vopred dané. V prešovskej Tatran handball aréne nastúpia v sobotu 25. augusta najskôr od 17.00 h Topoľčanci proti Karvinčanom. Potom od 19.00 h príde na rad konfrontácia domácich Prešovčanov s Plzenčanmi, čo je repríza semifinále z vlaňajška. V nedeľu 26. 8. sa o 15.45 h začne pre zdolaných semifinalistov duel o 3. miesto a finále o Pohár prezidenta Slovenského zväzu hádzanej (SZH) je na programe od 18.00 h.

Hádzanári Tatrana sú nielen obhajcami lanského prvenstva, ale doteraz aj jedinými víťazmi tejto súťaže, takže môžu dosiahnuť štvrté prvenstvo. V domácom prostredí sú jednoznačnými favoritmi. Dobrú formu už počas letnej prípravy potvrdili triumfom na minulotýždňovom Turnaji šampiónov v Doboji.

Prvé dva ročníky ovládli slovenské tímy a finále bolo vždy záležitosťou dvojice Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec. V oboch prípadoch triumfoval Prešov – v Prahe 2015 zvíťazil vo finále jednoznačne 32:15 a pred dvoma rokmi doma tiež jasne 33:22. Vlani zvíťazil Tatran v Plzni vo finále nad Duklou Praha 32:24. Tretia priečka doteraz vždy patrila Plzenčanom.

Hrá sa klasicky 2 x 30 minút s 10-minútovou prestávkou. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale po 60 minútach riadneho hracieho času nasleduje rozstrel zo značky 7 m hodu. Stretnutia povedú slovenské rozhodcovské dvojice Jozef Daňo – Ondrej Sabol a Boris Cipov – Zoran Klus.

Organizátori pripravili pre účastníkov aj finančnú motiváciu. Víťaz 4. ročníka ročníka Česko-slovenského pohára v tejto podobe získa prémiu 1500 eur. Útechou pre zdolaného finalistu bude šek na 1000 eur a o čo hrať bude aj v zápase o 3. miesto, keďže úspešnejšie družstvo v ňom zinkasuje 500 eur.

Program 4. ročníka Česko-slovenského pohára v hádzanej mužov v Prešove (Tatran handball aréna, 25. – 26. 8. 2018):
sobota 25. 8.:
semifinále:
17.00 h HK Agro Topoľčany (SR) – HBC Karviná (ČR), rozhodujú Daňo a Sabol
19.00 h Tatran Prešov (SR) – Talent M.A.T. Plzeň (ČR), rozhodujú Cipov a Klus
nedeľa 26. 8.:
o 3. miesto (15.45) a finále (18.00)

 

Všetky zápasy budú vysielané naživo na slovakhandball.sk v sekcií HANDBALL TV

 

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022