Načítavanie údajov ...

Češky na ME 2020 v B-skupine aj s premožiteľkami Sloveniek

Žreb základných skupín na XIV. ME v hádzanej žien v Dánsku a Nórsku

VIEDEŇ – Viedeň bola tento týždeň miestom dvoch dôležitých žrebovaní. Po žrebe II. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy mužov, ktoré sa v januári 2022 uskutočnia na Slovensku a Maďarsku, prišlo na rad vyžrebovanie základných skupín tohtoročného kontinentálneho šampionátu žien. V poradí 14. ME sa uskutočnia od 3. do 20. decembra 2020 v Nórsku a Dánsku. Slovenské hádzanárky na nich budú chýbať, keďže v nedohranej kvalifikácii pre pandémiu koronavírusu boli po prehrách s Ruskami (15:34) a Srbkami (26:27) v 4. skupine bez bodu na 3. mieste.

Štvrtkový viedenský žreb rozhodol o zložení štyroch štvorčlenných skupín. Francúzsko ako obhajca titulu sa predstaví v A-skupine v Herningu spolu s reprezentáciou dánskeho spoluorganizátora šampionátu a s duom z Balkánu – Čierna Hora, Slovinsko. Češky sa dostali do B-skupiny vo Frederikshavne spolu s ruskými olympijskými šampiónkami z roku 2016, Švédkami a lanskými vicemajsterkami sveta Španielkami. Holandské úradujúce svetové šampiónky budú v Trondheime v rámci „céčka“ čeliť Maďarkám, Srbkám a Chorvátkam.
Trondheimská D-skupina prinesie trojici Rumunsko, Nórsko, Nemecku reprízu súbojov z ME spred dvoch rokov, tentoraz ich v základnej fáze dopĺňa Poľsko.

Prvé tri tímy zo všetkých štyroch základných skupín si zabezpečia miesto v hlavnej fáze turnaja, ktorá sa bude hrať v nórskom Stavangeri a dánskom Herningu. Dejiskom finálového víkendu bude Telenor Arena v nórskej metropole Oslo.

Vyžrebovanie základných skupín na XIV. ME v hádzanej žien v Nórsku a Dánsku (3. – 20. 12. 2020):
A-skupina (Herning): Francúzsko, Dánsko, Čierna Hora, Slovinsko
B-skupina (Frederikshavn): Rusko, Švédsko, Španielsko, Česko
C-skupina (Trondheim): Holandsko, Maďarsko, Srbsko, Chorvátsko
D-skupina (Trondheim): Rumunsko, Nórsko, Nemecko, Poľsko

Autor: slovakhandball.sk, Foto: chf.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022