Načítavanie údajov ...

Čípa nahradí Španiel Cabezón

Po avizovanom odchode českých krídelníkov Jakuba Hrstku a Tomáša Čípa sa hádzanársky klub Tatran Prešov posilnil aj na tomto poste. Podľa aktuálnej správ na klubovom webe získal od novej sezóny na post pravého krídla Javiera Muňoza Cabezóna zo španielskeho klubu BM Logroňo La Rioja, ktorý je tradičným účastníkom európskych pohárových súťaží. Dvadsaťšesťročný Španiel sa Tatranu upísal na dve sezóny.

Rodák z Madridu (192 cm / 90 kg), vyše stogólový strelec z ostatných sezón, strávil v La Rioje ostatné tri sezóny po príchode z ďalšieho španielskeho prvoligového tímu Villa de Aranda.

Cabezón odohral proti Tatranu dve stretnutia v Lige majstrov 2016/2017. Na domácom víťazstve La Rioji 33:27 sa podieľal dvoma gólmi. V prešovskej odvete nezabránil s piatimi presnými zásahmi ako najlepší strelec svojho tímu prehre 27:30. V ročníku 2018/2019 sa predstavil v skupinovej fáze Pohára EHF, kde dosiahol v šiestich zápasoch 25 gólov. Najviac sa blysol v oboch dueloch proti nemeckého tímu Füchse Berlín, ktorému nastrieľal 14 gólov. Rovnaký gólový zápis sa mu podaril aj v ostatnom ligovom vystúpení proti lídrovi tabuľky z Barcelony (28:28). Aj v tejto sezóne si v domácej i medzinárodnej súťaži pripísal na konto spolu vyše 100 gólov.

Autor: SITA, Foto: larioja.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022