Načítavanie údajov ...

Čupryna najlepším športovcom PSK za rok 2018

Ocenenie pre hádzanárskeho brankára Tatrana Prešov

Hádzanári Tatrana Prešov v stredu večer úspešne bojovali na palubovke PPD Záhreb (29:28) vo svojej rozlúčke so sezónou v SEHA League, preto chýbali v historickej sále Divadla Jonáša Záborského v Prešove, kde odovzdávali ocenenia športovcom Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

Najlepším športovcom PSK za rok 2018 sa stal hádzanársky brankár Igor Čupryna. Ukrajinský brankár je po Alexandrovi Radčenkovi (2009, 2010), Radoslavovi Antlovi (2011) a Dainisovi Krištopansovi (2012, 2013) ďalším zástupcom Tatrana s týmto ocenením. Zároveň sa v ankete prvýkrát presadil brankár.

„Som veľmi rád, že aj táto cena pripadla práve mne. Predtým som dostal Cenu mesta Prešov, teraz som získal ešte o čosi väčšie ocenenie. Nie je to len moja zásluha, ale aj celého tímu. Veľa to pre mňa znamená a zároveň ma to motivuje, že musím na sebe ešte viac pracovať a aj s tímom sa stále posúvať ďalej,“ uviedol víťaz ankety Čupryna pre klubový web.

Chorvátsky legionár v službách Tatrana Bruno Butorac sa umiestnil medzi desiatkou najlepších športovcov PSK za minulý rok bez určenia poradia. Butorac bol v minulej sezóne s 95 gólmi druhým najlepším strelcom SEHA ligy (túto pozíciu napokon obhájil aj v tejto sezóne). Hádzanári Tatrana si zo slávnostného vyhlasovania odniesli aj ocenenia pre najlepší kolektív v kategórii dospelých a tiež pre najlepší mládežnícky tím PSK za rok 2018.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022