Načítavanie údajov ...

Čupryna predĺžil, Číp na operáciu

Veľkou oporou hádzanárov Tatrana Prešov je už štvrtú sezónu brankár Igor Čupryna. Svojím neortodoxným štýlom často privádza strelcov súpera do zúfalstva a jeho skvelé výkony medzi troma žrďami nielen v Slovnaft handball extralige či SEHA League, ale aj v Lige majstrov neunikli pozornosť ani renomovaných zahraničných klubov. Podľa majiteľa prešovského klubu Miloslava Chmeliara mal dve ponuky z Nemecka a jednu z Francúzska. Čupryna, ktorý požiadal aj o slovenské občianstvo, však nepomýšľa na odchod z centra Šariša. Ukrajinský rodák v uplynulých dňoch predĺžil kontrakt s Tatranom o ďalšie dve sezóny, čiže je zmluvne viazaný do roku 2021. Informuje o tom web SEHA League.

Brankárska jednotka úradujúceho slovenského šampióna patrí medzi najlepších gólmanov tejto nadnárodnej súťaže, spolu s Dejanom Milosavljevom z Vardaru Skopje sú na čele štatistík v počte úspešných zákrokov (zhodne po 90). Čupryna pôsobí v Prešove od sezóny 2015/2016.

Nie pozitívnou správou z klubovej kuchyne Tatrana je informácia, že Tomáš Číp bude mužstvu chýbať dlhšie. Český krídelník musí ísť s pravým ramenom, ktoré mu po kontakte s protihráčom a následnom páde ´vyskočilo´, na operáciu. Vyšetrenia ukázali, že chirurgický zákrok je nevyhnutný. Podľa denníka Korzár ho podstúpi 16. decembra.

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022