Načítavanie údajov ...

Čupryna v najlepšej sedmičke SEHA League za december

Ocenenie pre brankára hádzanárov Tatrana Prešov

Ani štvrtá najlepšia sedmička v 8. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom League nezostala bez zastúpenia Tatrana Prešov. Do All Star tímu za december sa dostal jeden hráč úradujúceho slovenského majstra. Zostavovateľov hviezdneho tímu zaujal opäť legionár v drese Tatrana – ukrajinský brankár Igor Čupryna, ktorý nadviazal na rovnaké ocenenia svojich spoluhráčov. V novembri nimi boli Bruno Butorac, Tomáš Číp a tréner Slavko Goluža, v októbri Bruno Butorac a Januš Lapajne. Iba v septembri chýbali Prešovčania medzi ocenenými.

Čupryna začal uplynulý mesiac skvelým výkonom, keď proti Steaue Bukurešť predviedol 19 zákrokov a inkasoval len 18 gólov. Proti Vojvodine toľko nechytal, ale stihol zmariť rýchly protiútok. Pri prehre s Vardarom Skopje sa prezentoval 13 úspešnými zákrokmi a spokojnosť s jeho pôsobením odzrkadľuje aj decembrové predĺženie zmluvy s Tatranom.

Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za december sa dostali zástupcovia až siedmich klubov. Dvojnásobné zastúpenie má v nej Meškov Brest (Ivič, Djukič). Po jednom hráčovi sú v ňom okrem Tatrana Prešov (Čupryna) z chorvátskeho tímu Nexe Našice (Vozab), macedónskeho Metalurgu Skopje (Špende), srbskej Vojvodiny Nový Sad (Grozdanič), chorvátskeho PPD Záhreb (Šušnja) a macedónskeho RK Vardar Skopje (tréner García Parrondo). Nikto nezopakoval svoje zaradenie do elitného výberu z novembra.

All Star tím SEHA Gazprom League za december 2018:
brankár Igor Čupryna (Tatran Prešov) – ľavé krídlo Miloš Grozdanič (RK Vojvodina Nový Sad), ľavá spojka Aleksander Špende (Metalurg Skopje), stredná spojka Tomi Vozab (Nexe Našice), pivot Leon Šušnja (PPD Záhreb), pravá spojka Šime Ivič (Meškov Brest), pravé krídlo Darko Djukič (Meškov Brest), tréner Roberto García Parrondo (Vardar Skopje)

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022