Načítavanie údajov ...

DAC chce zopakovať prekvapenie, Iuventa môže ísť na líderskú pozíciu

Dunajskostredské hádzanárky sa o prvú výhru v sezóne pokúsia proti šampiónkam z Michaloviec

Nielen Slovnaft handball extraliga mužov postupne zmazáva resty v odložených stretnutiach, ale počas tohto víkendu sa po dlhšom čase bude hrať aj MOL liga žien. V spoločnej slovensko-českej súťaži sa pauzuje od 11. októbra, keď odohrali doteraz dva posledné duely. Vzápätí v ČR prerušili pre pandémiu koronavírusu ligové dianie a v SR neprišlo pre karanténne opatrenia k odohraniu ani jedného z ďalších októbrových súbojov naplánovaných medzi slovenskými tímami.

V tomto týždni sa mali hrať dve stretnutia, ale vo štvrtok odložili nedeľňajšie meranie síl ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa. V programe tak zostal iba atraktívny sobotňajší duel HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce, ktorý sa na Žitnom ostrove začne od 15.00 h.

Dunajskostredčanky sa predstavia po dvojmesačnej pauze. Ich súperom bude družstvo, proti ktorému odohrali 5. septembra svoj ostatný ligový súboj, keď v Michalovciach podľahli 26:29. „My už máme za sebou povinné testovanie s negatívnym výsledkom, takže z tejto stránky hlásime pripravenosť. Veríme, že ani nášmu súperovi nebude nič brániť v tom, aby pricestoval a mohli sme konečne hrať. Naša nútená prestávka trvá dva mesiace a dva dni, takže nevieme, ako sme na tom z hernej stránky. Pred niekoľkými týždňami sme odohrali jeden prípravný zápas so Stockerau, ale z toho sa nedajú vyvodzovať závery. Náš výkon je v tejto chvíli veľká neznáma. Dúfam však, že sa hrať bude, aby sme aj my ukázali, že šport napriek pandémii pokračuje ďalej,“ povedal pre slovakhandball.sk prezident klubu z Dunajskej Stredy Zoltán Horváth.

Na súpera zo Zemplína majú v DAC dobré spomienky z vlaňajška, keď pred svojimi fanúšikmi ako nováčik zaskočili úradujúceho majstra (26:24). „Radosť na to spomínať. My si trúfame aj tentoraz, ale to platí o každom slovenskom či českom súperovi, proti ktorému v lige nastúpime. Dievčatá trénujú s plným nasadením. Uvidíme, ako to dokážu preniesť do stretnutia. Hrať zápasy je totiž úplne iné ako trénovať. Určite nemožno hovoriť o stopercentnej zohratosti družstva, to sa po dvoch majstrovských dueloch ani nedá. Sme však optimisti. Dúfam, že nadviažeme na náš druhopolčasový výkon z Michaloviec,“ pokračoval Horváth.

Hráčky DAC sa pokúsia o prvé tohtosezónne víťazstvo. „Motivácia bude určite na oboch stranách. Výhodou Iuventy je, že hrala stretnutia v európskej pohárovej súťaži, čiže má aspoň akú-takú zápasovú skúsenosť.“
Dunajskostredský káder by mal byť pripravený, hoci jeho kľúčová postava Monika Rajnohová sa zranila v drese reprezentácie SR proti Rakúsku. „Žiaľ, ešte nie je stopercentne fit, ale veľmi sa snaží a pracuje na tom. Keď je oporou v reprezentácii, tak to dupľom platí aj u nás,“ poznamenal šéf HC DAC.

Šláger sa mal v sobotu pôvodne začať o 18.00 h, ale napokon prišlo k trojhodinovému posunu na 15.00 h. „Dôvod je veľmi praktický. O 17.00 h sa začne futbalový zápas DAC, z ktorého má byť tiež priamy prenos ako z nášho duelu. Keby sme ponechali pôvodný čas začiatku, stretnutia by sa prelínali a našich fanúšikov by sme postavili do nepríjemnej situácie. Takto si v tomto biednom období, keď nemôžu chodiť do hľadísk hál a štadiónov, budú môcť vychutnať športové popoludnie s hádzanárskou i futbalovou konfrontáciou. Keď im chceme aspoň takto priblížiť šport, musíme robiť kompromisy,“ vysvetlil Horváth.

Michalovčanky síce v predchádzajúcom vzájomnom stretnutí s Dunajskostredčankami zvíťazili, ale nebolo jednoduché potvrdiť úlohu favorita. „Každý si pamätá, že to bol veľmi ťažký zápas. A taký čakám aj v Dunajskej Strede. Máme v pamäti, čo sme vtedy urobili dobre a čo zle. Určite sa na DAC dobre pripravíme. Náš súper sa v lete výrazne posilnil. Už beztak kvalitný káder, ktorý má vo svojom rade najlepšiu hráčku Slovenska za rok 2019 Moniku Rajnohovú, či najlepšiu hráčku MOL ligy Boglárku Bízikovú, doplnili o ďalšie kvalitné hráčky. Dunajská Streda má svoju silu a určite ju bude chcieť ukázať aj proti nám,“ uviedol pre Noviny Zemplína kouč Iuventy Peter Dávid, ktorého zverenky v MOL lige pauzovali o polovicu kratší čas – naposledy hrali 11. októbra proti Prešovu (31:23).

Zemplínčanky sa v prípade úspechu na pôde ambiciózneho protivníka môžu dostať na čelo neúplnej tabuľky MOL ligy, v ktorej sú so stopercentnou bilanciou aktuálne tretie o skóre za DHK Baník Most a DHC Slavia Praha.
Lanské zaváhanie na Žitnom ostrove je však výstrahou.

„Taký zlý výkon dvakrát na tom istom mieste podať nemôžeme. Zvládli sme v tejto sezóne už náročné konfrontácie v Porube či Šali, takže sa neobávam, že sa súpera zľakneme. Verím, že odohráme dobrý zápas a budeme pokračovať v našom víťaznom ťažení,“ zaželal si v rozhovore pre Noviny Zemplína Dávid.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022