Načítavanie údajov ...

DAC opäť víťazne

Sériu dvoch prehier s českými súpermi prerušili hádzanárky HC DAC Dunajská Streda v stredajšom stretnutí MOL ligy žien. Zverenky trénera Viktora Debreho uspeli v dohrávke 11. kola, keď na svojej palubovke zdolali Handball PSG Zlín 32:28 (17:12) a v tabuľke si upevnili 5. priečku, ale už sú len bod za Olomoucom a navyše majú dva duely k dobru.
V úvode boli v tesnom vedení častejšie hostky, ktoré držali s favoritom krok štvrťhodinu do stavu 9:8 z pohľadu DAC. Domáce si potom päťgólovou šnúrou vypracovali náskok. Ten postupne narástol až na sedem gólov, keď v 38. min skórovala Réka Bíziková na 22:15. Zlínčanky sa však nevzdávali a do záverečnej desaťminútovky išli za stavu 23:26. Bližšie sa však už nedokázali priblížiť. Triumf DAC nad predposledným tímom tabuľky bol v réžii tria Beatrix Élőová – Monika Rajnohová – Réka Bíziková, ktoré mali na konte spolu 23 presných zásahov. Za Zlín bola najlepšou strelkyňou Slovenka Eva Minárčiková, ktorá bola neomylná pri všetkých šiestich pokutových hodoch.

Výsledok stredajšieho stretnutia MOL ligy hádzanárok 2020/2021:
dohrávka 11. kola:
HC DAC Dunajská Streda – Handball PSG Zlín 32:28 (17:12)
Najviac gólov: Élőová 10/2, M. Rajnohová 7, R. Bíziková 6/1 – Minárčiková 6/6, Daňková 4, Štipčáková, Sekulová a Kříčková po 3
pok. hody: 4/3 – 7/6, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Papaj a Maroš Nagy (obaja SR)

Najbližší program – štvrtok 25. 2.:
dohrávka 8. kola:
17.00 h DHC Plzeň – ŠŠK Prešov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022