DAC úradoval v Hodoníne v prvom polčase, dostal len tri góly

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda síce prehrali s HK Hodonín jeden polčas, ale v dohrávke 8. kola MOL ligy žien zvíťazili na pôde posledného tímu tabuľky suverénne 30:17. Zverenky trénera Viktora Debreho dominovali v úvodnom dejstve, do ktorého vstúpili troma gólmi. Na tie zareagovali Hodonínčanky znížením na 2:3, ale od začiatku 7. min čakali na svoj tretí presný zásah až do 30. min. Ich najlepšia strelkyňa Sára Drexlerová ním 15 sekúnd pred prestávkou skorigovala z pokutového hodu na 3:19. DAC pridal tesne pred koncom I. polčasu ešte jeden gól a po zmene strán zvýšil svoje vedenie na 18 gólov (27:9, 28:10, 29:11). V záverečnej deväťminútovke však dovolil domácim skresať rozdiel, keď ju prehral 1:6. Dunajskostredčanky sa v priebežnej tabuľke opäť dostali na 2. miesto za DHK Baník Most a pred Iuventu Michalovce, ale oba tímy majú k dobru viac zápasov (3, resp. 4).
DHK Zora Olomouc si ešte môže brúsiť zuby na pozíciu druhého najlepšieho českého družstva v dlhodobej časti. Hanáčky zvládli utorkové derby s Handball PSG Zlín, nad ktorým v dohrávke 15. kola vyhrali 26:21, čím si upevnili 5. priečku. Aktuálne zaostávajú za pražskou Slaviou len o dva body a navyše majú odohraných menej duelov. Zlínu k bodovému zisku nepomohlo ani osem gólov slovenskej pivotky Evy Minárčikovej, ktorá premenila sedem z ôsmich pokutových hodov.

Výsledky utorkových stretnutí MOL ligy žien 2020/2021:
dohrávka 8. kola:
HK Hodonín – HC DAC Dunajská Streda 17:30 (3:20)
Najviac gólov: Drexlerová 5/2, Vavroušková, Malecká a Nováková po 3 – Juhosová 6, Straková a R. Bízik po 4
pok. hody: 3/3 – 3/2, vylúčené: 3 – 2, rozhodovali: Šlezingr a Špunar (obaja ČR)

dohrávka 15. kola:
DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín 26:21 (14:8)
Najviac gólov: T. Fryčáková a Přikrylová po 7, Kubáčková 4/4 – Minárčiková 8/7, Štipčáková 5, Daňková 4