Načítavanie údajov ...

Ďalší duel Tatrana v EL ohrozený, dohrávka so Sportingom dva dni pred Vianocami

Hádzanári Tatrana Prešov odohrali zatiaľ len jeden duel v B-skupine EHF Európskej lige mužov. V jej úvodnom kole podľahli doma francúzkemu USAM Nimes Gard 22:28, následne Európska hádzanárska federácia (EHF) odložila pre pandémiu koronavírusu zápas na palubovke portugalského Sportingu CP Lisabon. Na budúci utorok (17. 11.) má slovenský zástupca od 20.45 h hostiť vo svojej Tatran handball aréne Dinamo Bukurešť. Stretnutie s rumunským súperom je však podľa aktuálnych informácií ohrozené. Dôvodom sú súčasné podmienky platiace v súvislosti s pohybom cez hranice Slovenska.

„Zatiaľ nemáme kladné stanovisko príslušných orgánov k prípadnej výnimke na príchod výpravy Dinama Bukurešť. Problém je, že Rumunsko nie je na zozname menej rizikových krajín, čo by znamenalo, že výprava Dinama by musela po príchode na Slovensko ísť do povinnej desaťdňovej karantény. Pre nás je to v danej situácii smutná správa, keďže Tatran Prešov je aktuálne jediným zástupcom Slovenska v medzinárodných pohárových športových súťažiach. Podľa nášho názoru by sa pri splnení všetkých podmienok vrátane testovania PCR testami a prevencie mohol tento zápas odohrať. Veríme, že v priebehu nasledujúcich hodín sa nám podarí dostať výnimku,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický. Klub sa v tejto súvislosti obrátil na sekciu športu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Novou informáciou je dohoda o náhradnom termíne zápasu medzi Sportingom a Tatranom. Ten by mali odohrať v utorok 22. decembra. Termín ešte podlieha schváleniu EHF.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022