Ďalší krok HK Košice smerom k semifinále, N. Zámky pred Hlohovec

Po piatkovej predohrávke Slovan Modra – HKM Šaľa (30:27) sa aj v dvoch sobotňajších stretnutiach 14. kola Niké Handball extraligy mužov 2020/2021 presadili domáce tímy.
Súboj dvoch konkurentov v boji o semifinálovú miestenku lepšie zvládli hádzanári HK Košice, keď využili výhodu svojej palubovky na triumf nad ŠKP Bratislava 26:22 (16:10). Zverenci trénera Martina Liptáka sú po treťom víťaznom stretnutí za sebou na 5. mieste len o bod za treťou Šaľou, ktorá navyše odohrala o duel viac. Základ úspechu proti ŠKP položili Košičania v závere I. polčasu, keď z 11:10 odskočili na 16:10. Bratislavčania sa v závere dotiahli na rozdiel troch gólov, ale potom sa dvakrát presadil Vladimír Guzy a bolo rozhodnuté.
V ďalšom súboji tabuľkových susedov sa tešili hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktorí zdolali HC Sporta Hlohovec 33:28 (15:14) a poskočili na 7. priečku. Hostia mali pritom v úvode trojgólové vedenie, o ktoré však ešte do prestávky prišli. Domácim vyšla najmä stredná časť druhého dejstva, keď ušli na 27:20 a potom už v pohode doviedli duel do víťazného konca.
Ešte v januári predohrali zápas Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany (46:11). Kolo dohrajú 1. marca, keď sa stretnú Košice Crows s MŠK Považská Bystrica.

Výsledky sobotňajších stretnutí 14. kola Niké Handball extraligy mužov 2020/2021:
HK Košice – ŠKP Bratislava 26:22 (16:10)
Najviac gólov: M. Baláž 7/4, Hriňák 5, Guzy 4 – Birdahič 8, Mikéci 4/2, Ratkovský a Rešovský 3
pok. hody: 4/4 – 3/2, vylúčení: 2 – 0, rozhodovali: Vydra a Richvalský

MHC Štart Nové Zámky – HC Sporta Hlohovec 33:28 (15:14)
Najviac gólov: Tilandy 10, Dévai 6, G. Vadkerti 4, M. Kucsera ml. 4/1 – J. Briatka 10/2, T. Mažár 7, L. Rakús 6
pok. hody: 1/1 – 4/2, vylúčení: 4 – 3, rozhodovali: M. Rudinský a J. Ondogrecula ml.

Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany 46:11 (22:3) – predohrali 31. 1.
HáO TJ Slovan Modra – HKM Šaľa 30:27 (17:14) – predohrali 12. 2.
Košice Crows – MŠK Považská Bystrica bude sa hrať 1. 3. od 18.00 h.