Načítavanie údajov ...

Dáni ochotní zaskočiť za Nórov, verdikt o dejisku ME 2020 do konca týždňa

Situáciou ohľadom dejiska blížiacich sa majstrovstiev Európy žien, ktoré sa majú uskutočniť v termíne 3. – 20. decembra 2020, sa zaoberala Európska hádzanárska federácia (EHF). Konečný verdikt zatiaľ nepadol.
Ako je známe, Nórsko ako jeden z dvojice usporiadateľov v uplynulých dňoch oznámilo, že vzhľadom na súčasné opatrenia v boji s pandémiou koronavírusu nie je možné v tejto severskej krajine zorganizovať šampionát. EHF spolu s Dánskym hádzanárskym zväzom zintenzívnili rozhovory o možnosti presunúť dve skupiny z nórskej pôdy do Dánska. V tejto súvislosti vydali v utorok spoločné stanovisko.
„EHF si veľmi cení flexibilitu a pozitívny prístup Dánskeho hádzanárskeho zväzu v tomto náročnom období. S jeho predstaviteľmi sme v kontakte a majú našu podporu. Do začiatku ME zostáva len 16 dní, preto si každý uvedomuje, že je to obrovská výzva, ale máme tu skúseného organizátora, ktorý je pripravený ju zvládnuť. Zostáva však zodpovedať množstvo otázok. Sme presvedčení, že konečný a zároveň pozitívny verdikt padne koncom tohto týždňa,“ uviedol generálny sekretár EHF Martin Hausleitner, ktorého doplnil prezident Dánskeho hádzanárskeho zväzu Per Bertelsen: „Máme za sebou niekoľko rozhovorov nielen na organizačnej, ale aj politickej úrovni. Vzhľadom na zložitosť situácie nenachádzame odpovede tak rýchlo, ako sme si želali. Koncom týždňa by sme mohli oznámiť rozhodnutie. Dostáva sa nám podpory zo všetkých strán, ale ak do toho pôjdeme, tak chceme, aby to bolo správne. Samozrejme, všetci sme si želali iný scenár a uskutočnenie ME v Nórsku a Dánsku. Teraz sa však veci zmenili a urobíme všetko pre to, aby sa tento šampionát uskutočnil v Dánsku.“
Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022