Dánsky obhajca do semifinále cez rozstrel, Francúzsko rozhodlo v predĺžení

Prezidentský pohár pre Tunisanov

Dve drámy a dve víťazstvá papierových favoritov priniesli stredajšie štvrťfinálové duely na 27. majstrovstvách sveta mužov v Egypte. Najväčšiu pozornosť pútal súboj Dánska s Egyptom, v ktorom o víťazovi nerozhodli ani dve predĺženia. V riadnom hracom čase sa konfrontácia obhajcov titulu s domácimi reprezentantmi skončila remízou 28:28. Po prvom predĺžení bol stav nerozhodný 34:34, keď Mohamed Sanah vyrovnal v závere z pokutového hodu. To sa zopakovalo aj v druhom nadstavenom čase, keď zmierlivý stav 35:35 zariadil zo sedmičky Magnus Landin. V rozstrele Niklas Landin zneškodnil dva egyptské pokusy, Dáni zaváhali len raz, a tak ich Lasse Svan poslal do bojov o medaily.
Tam ich budú čakať úradujúci európski šampióni. Španieli zdolali dvojnásobných vicemajstrov sveta Nórov 31:26 a prekazili im šancu na tretiu finálovú účasť v sérii.
O druhé rozuzlenie po riadnom hracom čase sa postarali Francúzi, ktorým sa nevypomstilo premrhanie trojgólového vedenia proti Maďarom. V predĺžení ich už prevýšili a vyhrali 35:32. Reprezentantov krajiny galského kohúta čakajú v semifinále Švédi, ktorí suverénne zvládli katarskú štvrťfinálovú prekážku (35:23).
Prezidentský pohár určený pre najlepší z tímov, ktoré nepostúpili zo základných skupín do hlavnej fázy turnaja MS, získalo Tunisko vďaka triumfu 37:33 (19:16) nad Rakúskom v zápase o konečnú 25. pozíciu.

Výsledky stredajších stretnutí štvrťfinále na 27. MS mužov v Egypte:
Dánsko – Egypt 35:35 po dvojnásobnom predĺžení (34:34, 28:28, 16:13), na strely zo značky 7 m hodu 4:3, postúpilo Dánsko
Francúzsko – Maďarsko 35:32 po predĺžení (30:30, 12:14)
Španielsko – Nórsko 31:26 (21:15)
Švédsko – Katar 35:23 (14:10)

semifinálové dvojice (piatok 29. 1.): Dánsko – Španielsko, Francúzsko – Švédsko