Načítavanie údajov ...

Davidovič a Carapkin pokračujú v Tatrane, do N. Zámkov kvarteto zo Šale

Hádzanárske kluby pokračujú v zostavovaní kádrov na nadchádzajúcu sezónu. V Tatrane Prešov si aj na nasledujúce obdobie zaviazali dvoch hráčov súčasného tímu.

Šarišania predĺžil kontrakt s Markom Davidovičom o ďalšie dve sezóny. Dvadsaťdeväťročný reprezentant Bosny a Hercegoviny hrajúci na poste spojky pôsobí v Tatrane od januára 2022. „Je to veľmi dobrý hráč, o ktorého sme mali záujem a sme radi, že pokračuje v Prešove ďalej. Podarilo sa nám dohodnúť na financiách, aj keď požiadavky jeho agenta boli najprv vyššie, ako sme boli ochotní splniť. Napokon však pochopil, že je lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Popri Pedrovi Pachecovi a Lukášovi Urbanovi budeme mať v budúcej sezóny tri alternatívy na strednej spojke,“ uviedol na klubovom webe majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar.

Už neodmysliteľnou súčasťou prešovského tímu je čoskoro 27-ročný Roman Carapkin. Ruský univerzál sa s najúspešnejším slovenským klubom dohodol na predĺžení zmluvy do 30. júna 2023 a v zeleno-bielych farbách ho čaká už siedma sezóna. „Roman síce s podpisom najskôr trochu váhal, ale napokon sa rozhodol, že chce v Prešove pokračovať. Zmluva je s podobnými podmienkami ako doteraz. Na výber mal kontrakt na jeden alebo dva roky. Po roku sa dohodneme, či budeme pokračovať alebo sa rozlúčime,“ poznamenal Chmeliar.

Novinky v kádri ohlásil aj ďalší účastník Niké Handball extraligy – MHC Štart Nové Zámky. Jeho nový kouč Ján Kolesár bude môcť využiť kvarteto so skúsenosťami z mládežníckych reprezentácií. Z tímu extraligového konkurenta HKM Šaľa príde do Nových Zámkov trojica bývalých juniorských reprezentantov Martin Lužica, Daniel Magdolen, Samuel Demčák a jeden súčasný člen národného tímu juniorov Adam Lukačín.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: tatranpresov.sk a https://www.facebook.com/mhcstart.sk

Najnovšie news

07. Oct, 2022

Zomrel Milan Sivák

S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že nás vo štvrtok 6. októbra 2022 vo veku 60 rokov navždy…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022