Načítavanie údajov ...

Debutanti sa nevedeli dočkať, chcú byť prínosom pre slovenský tím

Debut v súťažnom zápase v drese slovenskej hádzanárskej reprezentácie absolvovali v stredu v Euro Cupe aj dvaja ukrajinskí rodáci. Výsledok ich nepotešil, keďže Slováci podľahli Španielom 18:30, ale možnosť zahrať si proti úradujúcim majstrom Európy obaja privítali.

„Bol to pre nás ťažký zápas. Napriek prehre je to pre nás veľká skúsenosť. Na našich nedostatkoch musíme popracovať a ideme ďalej. Máme pred sebou dvojzápas s Maďarskom, neskláňame hlavy dole. Chceme podať čo najlepší výkon a posunúť sa ďalej. Dlho som čakal na potrebné dokumenty, aby som mohol reprezentovať Slovensko. Veľmi som sa tešil a je to pre mňa veľká pocta. Na zraz som išiel s radosťou. Chcem dať všetko do toho, aby som ukázal, že mám na to a chcem zabojovať o nomináciu na ME,“ povedal pre slovakhandball.sk pravý krídelník Ljubomyr Ivanicja.

Okrem neho dostal v základnej zostave dostal príležitosť aj ďalší rodák z Ukrajiny Igor Čupryna. „Duel proti jednému z najlepších svetových tímov nám ukázal, kde sú naše slabiny. Španieli vyrukovali s vysunutou obranou, ktorá je pre nás nezvyčajná. Oni potvrdili svoje kvality, bolo vidieť, že Entrerríos a spol. majú už veľa za sebou. Teraz nás čaká súboj s Maďarmi. Uvidíme, v akej zostave prídu, keďže majú mladých, ale i skúsených hráčov. Myslím si, že sa nám bude hrať o niečo ľahšie. Tieto zápasy Euro Cupu nás v každom prípade môžu dobre pripraviť na január budúceho roka. Tri roky som čakal, bola to dlhá doba. Chcem ukázať a urobiť všetko, čo môžem, aby boli fanúšikovia i celé Slovensko spokojní,“ uviedol Čupryna, ktorý patril spolu s brankárskym kolegom Michalom Martinom Konečným v stredu k tomu lepšiemu v slovenskom drese: „Myslím si, že úvod bol z našej strany celkom dobrý. Škoda, že to bolo len sedem – osem minút. Potom nám začali Španieli unikať na výraznejší rozdiel. Na našej strane pribúdali chyby a pri niektorých akciách sme mali aj smolu. Tridsať inkasovaných gólov od tak kvalitného súpera je v norme, ale mohlo to byť aj menej. Jednoznačne však musíme zlepšiť našu hru v ofenzíve, s osemnástimi gólmi sa na tejto úrovni hrá ťažko,“ skonštatoval Konečný, ktorý sa dostal medzi tri žrde po zmene strán.

Podľa Lukáša Urbana, ktorý alternoval na strednej a ľavej spojke, doplácala naša ofenzíva na statickú hru: „Na začiatku sme sa ešte celkom držali. Škoda našich technických chýb v útoku, kde sa nám hralo ťažko proti vysunutej španielskej obrane, aj keď sme vedeli, čo nás čaká. Skúšali sme sa na to pripraviť, ale za pár tréningov sa to nedá nacvičiť. Chýbalo nám tam viac pohybu v útoku. Obrana nebola až taká zlá, tridsať gólov od nich dostávajú aj iné mužstvá, ale s osemnástimi gólmi sa určite zápas nedá vyhrať. Na útoku by sme mali viac popracovať. V klube hrávam ľavú spojku, aj keď momentálne nemám takú zápasovú prax. Nemám problém hrať ani na strede, cítim sa tam v pohode.“
Najlepším strelcom v slovenskom tíme bol trochu nečakane spojkový univerzál Tomáš Rečičár, ktorý nešetril snahou a aktivitou: „Čelili sme veľmi kvalitnému a skúsenému súperovi. Vysunutú obranu hrali Španieli veľmi dobre. Nám to v obrane tiež celkom fungovalo, mrzia nás však nepremenené šance. Verím, že sa z tohto stretnutia poučíme, zocelíme a budeme výkonnostne napredovať. Potrebujeme zlepšiť najmä koncovku a stále bojovať naplno.“
Slovenské krídla sa k slovu počas duelu veľmi nedostali, hoci sa na ihrisku objavili všetky štyri, nemali veľa príležitostí sa zapojiť do hry. Jedným z nich bol Martin Briatka, ktorého mrzelo vylúčenie a najmä dva zahodené pokutové hody. „Na ihrisko som sa dostal približne v 20. min prvého polčasu, hneď som dostal dvojminútový trest, takže môj vstup do stretnutia nebol jednoduchý, ale snažil som sa plniť pokyny trénera. Trikrát som mal možnosť hádzať sedmičku, ale dvakrát som neuspel – raz ma vychytal brankár a raz som trafil konštrukciu bránky. Možno tam bol aj príliš veľký rešpekt,“ sebakriticky skonštatoval M. Briatka.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022