Načítavanie údajov ...

Demajová už nepokračuje v Prešove

Pôsobenie hádzanárky Sofie Demajovej v ŠŠK Prešov sa po roku skončilo

Hádzanárky ŠŠK Prešov v celom doterajšom priebehu sezóny MOL ligy bojujú so zdravotnými problémami v kádri. Pre zranenia skončili s hádzanou v Prešove Harčarufková a Pavúková. Stav nebol optimálny ani v minulotýždňovom prvom zápase druhej polovice sezóny na palubovke DHK Zora Olomouc (26:32), keď zo zdravotných dôvodov chýbalo trio Vraňuchová, Belušková, Dvorščáková.

„Neabsentovali len zranené mladé hráčky, ale aj skúsená Sofia Demajová, ktorá sa rozhodla s hádzanou v Prešove skončiť. Ak to tak narýchlo zrátam, tak zo zdravotných dôvodov, ale aj z iných príčin, nám v priebehu sezóny odišlo desať hráčok,“ citoval denník Korzár prezidenta ŠŠK Prešov Petra Šutrana, ktorý verí v zlepšenie situácie: „Nezostáva nám iné, ako naďalej stavať na klubovej filozofii, ktorá spočíva na práci s mladými odchovankyňami klubu a s hráčkami, ktoré do Prešova prichádzajú študovať a chcú aj hrať hádzanú. Momentálne máme najmladší káder v MOL lige, jeho čas určite ešte len príde.“

Demajová sa vlani v januári vrátila do centra Šariša po predčasnom konci v českom DHC Sokol Poruba, kde pôsobila len od leta do októbra 2017. Dvadsaťsedemročná univerzálna spojka je odchovankyňou nitrianskej hádzanej, v minulosti dlhšie pôsobila v HK Slovan Duslo Šaľa. Hráčka s reprezentačnými skúsenosťami svoj terajší odchod z Prešova nechcela momentálne bližšie komentovať.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022