Desať gólov Barbory Lancz proti Ferencvárosu

V závere minulého týždňa na európskych hádzanárskych palubovkách zo slovenských reprezentantov zaujala najmä Barbora Lancz, ktorá je po zranení vo forme, čo ukázala aj na palubovke Ferencvárosu, kde v rámci maďarskej ligy odohrala 45 minút a na gól premenila 10 zo svojich 13 streleckých pokusov, pričom dvakrát uspela z troch pokutových hodov. Jej Mosonmagyaróváru to však nestačilo a na pôde favorita prehral 24:26. Anette Emma Hudáková pri premiére v drese Budaörsu strelila štyri góly do siete Györu (24:33). Nikoleta Trúnková troma gólmi prispela k výhre nad MTK Budapešť (32:28), Simona Szarková skórovala raz a Veronika Habánková sa strelecky nepresadila.

Vo francúzskej lige debutovala Adriána Holejová, ani jedna z jej troch striel sa počas 20 minút na ihrisku neujala. Jej spoluhráčka Martina Školková odohrala vyše 33 minút, ale ich Nice podľahlo Celles 24:30.

V Rakúsku bola brankárka Adriana Medveďová pri výhre MGA Fivers nad SSV Dornbirn Schoren 33:24, Dominika Kodajová strelila štyri a Diana Michálková dva góly pri triumfe Stockerau nad Tullnom (24:21).

Vo Švajčiarsku Kreuzlingen zvíťazil v Thune (29:25) aj vďaka trojgólovému príspevku Petry Škoricovej.

Lýdia Jakubisová ako trénerka druhého tímu Thüringer HC slávila úspech v 1. kole Nemeckého pohára na palubovke Spandau (26:22).

Druhú prehru o gól za sebou utrpel švajčiarsky St. Gallen s Mariánom Žernovičom v bránke, keď napriek jeho 13 zákrokom zo 43 striel podľahol na pôde Pfadi Winterthur 28:29. HC Kriens-Luzern, klub Petra Kukučku, uhral bod v Thune (26:26).

Neúspešný vstup do I. bundesligy má za sebou Minden, ktorý doma nestačil na Bergischer HC (25:28). Tomáš Urban bol skôr v úlohe asistenta, keď prihral na tri góly, sám dal len jeden zo šiestich pokusov. V II. bundeslige pri výhrach svojich tímov strelili po dva góly Dávid Mišových (Dessau) a Dominik Kalafut (Nordhorn).

V maďarskej lige sa v dobrom svetle uviedol Martin Potisk, keď za necelých 23 minút nastrieľal v drese HE-DO B BRAUN Gyöngyös proti Ceglédu (25:20) tri góly, na opačnej strane si Martin Mazák pripísal len jedno vylúčenie. Tri góly Šimona Macháča nestačili tímu Fejér B.Á.L. Veszprém na body proti Sport-36 Komló (32:34).

V českej extralige sa v zápase Brno – Dukla Praha (32:24) prezentoval Vladimír Ratkovský za domácich troma gólmi, Marek Hlinka za hostí jedným. Ani štyri góly Ľuboša Hlipalu nepomohli Jičínu k bodom v Zubří, ktoré pod taktovku Petra Dávida vyhralo 33:26. Marek Hniďák dal tri góly za Lovosice pri prehre s Plzňou 32:38. Z víťazstiev sa tešili aj tréneri Daniel Valo (Frýdek-Místek) nad Novým Veselí (31:28), za ktorý dvakrát skóroval Marián Hajko a František Urban (Maloměřice) proti Hraniciam (26:22). Tatran Prešov vyhral nad Kopřivnicami 30:24, najlepším strelcom bol päťgólový Lukáš Urban.

V 1. kvalifikačnom kole Európskej ligy nedal Ferencváros Budapešť (Jakub Mikita 1 gól) šancu rumunskému Minaur Baia Mara ani v odvete (38:22). Naopak, Górnik Zabrze (bez zraneného Ivanicju) prehral v Zürichu 23:32 a premrhal osemgólový náskok z domáceho duelu.