Načítavanie údajov ...

Desať gólov L. Weibelovej, aj kluby Szarkovej a sestier Rajnohových s nádejou do odviet

Prvé zápasy 3. kola európskych pohárových súťaží v hádzanej žien 2018/2019 nepriniesli ani jedno víťazstvo pre kluby Sloveniek, ale tri zo štyroch tímov majú pred budúcotýždňovými odvetami šancu na postup.

V 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF prišlo na súboj bývalých spoluhráčok z DHK Baník Most. Maďarský Érd HC s Češkou Markétou Jeřábkovou hostil nórsky Storhamar Haandball Elite v zostave so Slovenkou Simonou Szarkovou. V sobotu sa tešila Jeřábková, ktorá šiestimi gólmi prispela k výhre Érdu 29:28. Pri len jednogólovom manku nie je pred odvetou bez šance ani Storhamar, v ktorého drese raz skórovala aj Szarková.

O kúsok lepšiu pozíciu si vypracoval francúzsky ESBF Besancon. Družstvo sestier Moniky a Eriky Rajnohových uhralo na palubovke poľského MKS Perla Lublin nerozhodný výsledok 22:22. Skúsenejšia Monika sa na remíze podieľala dvoma gólmi, navyše si odpykala jeden dvojminútový trest. Erika sa do štatistík nezapísala.

Brány skupinovej fázy Pohára EHF sa výrazne vzdialili DHK Baník Most. Český šampión pod vedením slovenského kouča Petra Dávida podľahol v domácom prostredí bundesligovému TusSies Metzingen jednoznačne 19:28, pričom najlepšou strelkyňou Baníka bola päťgólová Slovenka Alica Kostelná. Jej krajanka Lucia Mikulčík sa jedenkrát zapísala do streleckej listiny a raz bola vylúčená. Katarína Kostelná obišla bez štatistického zápisu, Kristína Opátová nefigurovala v zostave.

Dánsky Nyköbing Falster Haandbold, premožiteľ Iuventy Michalovce v 2. kvalifikačnom kole, si poradil so švédskym H 65 Höörs HK 27:24.

Vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) má vydarené vystúpenie za sebou Lucia Weibelová. Slovenská spojka sa v drese DHB Rotweiss Thun SPL 1 predviedla 10 gólmi do siete španielskeho tímu Rincón Fertilidad Málaga, ale ani to švajčiarskemu klubu nestačilo a v prvom zápase 3. kola remizoval doma 28:28.

Autor: SITA, Foto: handballerd.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022