Načítavanie údajov ...

Desiaty ročník SEHA League s 10 tímami vrátane Tatrana, Veszprém a Meškov Brest priamo do štvrťfinále

Jubilejný desiaty ročník nadnárodnej SEHA (South East Handball Association) Gazprom League v hádzanej mužov sa napriek zložitej situácii v súvislosti s koronavírusom dočkal začiatku sezóny 2020/2021. Prvý zápas odohrali vo štvrtok 17. decembra medzi tímami Nexe Našice a Vojvodina Nový Sad (24:23), v pondelok 21. 12. nasledoval duel Eurofarm Pelister Bitola a Metaloplastika Šabac (30:26). Nasleduje vyše mesačná prestávka, po ktorej sa vo februári má už naplno rozbehnúť kolotoč stretnutí.

Exekutíva súťaže potvrdila rozhodnutie odohrať nadchádzajúcu sezónu za účasti 10 tímov (v predchádzajúcej edícii ich bolo 12) zo 7 krajín rozdelených do dvoch päťčlenných skupín. Nebude medzi nimi chýbať ani Tatran Prešov, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou SEHA ligy od jej vzniku v roku 2011.

V porovnaní s vlaňajškom bude chýbať duo najhoršie umiestnených tímov – ruský Spartak Moskva a čínsky Peking Sport University. Slovenský zástupca Tatran Prešov bude účinkovať v A-skupine spolu s maďarským obhajcom prvenstva Telekom Veszprém, chorvátskym RK PPD Záhreb, RK Metalopastika Šabac zo Srbska a severomacedónskym tímom RK Eurofarm Pelister Bitola. Šarišania majú svoj prvý duel naplánovaný na 6. februára.

Prvé tri tímy zo skupín postúpia do štvrťfinále. S ohľadom na situáciu spôsobenú globálnou pandémiou COVID-19 a s prihliadnutím na kalendár európskych súťaží vedenie SEHA Gazprom ligy rozhodlo, že dva kluby – Telekom Veszprém (A-skupina) a Meškov Brest (B) nebudú účinkovať v skupinovej fáze a sú priamo nasadené do štvrťfinále, po ktorom bude nasledovať tradičné vyvrcholenie – turnaj Final 4.

Rozdelenie tímov do skupín v SEHA Gazprom League 2020/2021:
A-skupina: RK PPD Záhreb (Chor.), RK Metaloplastika Šabac (Srb.), RK Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), Tatran Prešov (SR), Telekom Veszprém (Maď.)
B-skupina: HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.), HC Motor Záporožie (Ukr.), RK Nexe Našice (Chor.), RK Vojvodina Nový Sad (Srb.), HC Meškov Brest (Biel.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022