Načítavanie údajov ...

Deväť gólov Hlipalu, Hniďák rozhodol v Prešove

V závere týždňa zaujali na ligových a pohárových palubovkách v dresoch svojich zahraničných tímov viacerí Slováci. Mimoriadne produktívny bol Ľuboš Hlipala z Jičína, ktorý 9 gólmi pomohol v českej extralige zdolať Nové Veselí (37:31), za ktoré dvakrát skóroval Marián Hajko. Prekvapenie sa zrodilo v Prešove, kde Tatran v závere duelu s Lovosicami prišiel o víťazstvo (27:28). Troma gólmi sa o to postaral Marek Hniďák, ktorý najskôr vyrovnal na 26:26 a potom získal pre svoj tím dvojgólový náskok. Ľavoruký Slovák mal na konte dovedna 5 gólov.

Z českých klubov uspelo v 1. kole Európskeho pohára Zubří, ktoré pod taktovkou trénera Petra Dávida vyradili Izmir (46:27 a 40:29). Pražská Dukla zvládla prvý duel proti Radničkám (31:29), k čomu Marek Hlinka prispel 4 presnými zásahmi.

V maďarskej lige sa Šimon Macháč predviedol 7 gólmi z 9 striel, ale jeho „malý“ Veszprém prehral s Budakalászom (24:30). Jakub Mikita dal gól pri prehre Ferencvárosu s Tatabányou (30:37). Martin Potisk sa tiež presadil len raz pri remíze Gyöngyösu s Balatonfüredom (24:24).

V I. bundeslige prehral Minden v Hamburgu (21:27), Tomáš Urban sa strelecky presadil štyrikrát a pridal rovnaký počet asistencí. V II. bundeslige Dessau zdolalo Hagen 33:29 aj s dvojgólovým prispením Dávida Mišovýcha. Dominik Kalafut gólom zmiernil prehru Nordhornu s Grosswallstadtom (17:22).

V najvyššej švajčiarskej súťaži HSC Suhr Aarau deklasoval Kreuzlingen 32:18, Martin Slaninka mal podiel 4 gólmi. Peter Kukučka sa na lavičke HC Kriens-Luzern tešil z výhry nad GC Zürich (39:35), ktorú 17 gólmi zariadil kanonier Andy Schmid. Marián Žernovič sa dočkal prvého víťazstva v bránke St. Gallenu, tentoraz jeho družstvo vyhralo o gól nad Thunom 26:25. Žernovič predviedol 12 zákrokov z 36 striel.

Teodor Paul sa vo Francúzsku mohol tešiť z triumfu Toulouse nad Créteilom 39:31. Michal Martin Konečný bol v rakúskej súťaži pri výhre Ferlachu nad West Viedeň (30:27).

Petra Škoricová zo švajčiarskeho Kreuzlingenu vyslala na bránku Brühlu trinásť striel, z ktorých osem skončilo v sieti (25:25).

Viktória Oguntoyová predviedla 13 zákrokov z 35 striel pri remíze Dunaújvárosu na palubovke Fehérváru (26:26). V súboji klubov Sloveniek sa tešila Barbora Lancz z Mosonmagyaróváru, ktorý zvíťazil nad Kisvárdou 35:27. Lanczovej všetky štyri strely boli gólové, na opačnej strane Nikoleta Trúnková dala jeden gól, Veronika Habánková sa nepresadila. Simona Szarková nenastúpila.

V najvyššej poľskej súťaži MKS Lublin aj vďaka dvom gólom Marianny Rebičovej zdolal JKS Jaroslaw 30:26. Zaglebie Lubin s Karin Bujnochovou si poradilo s MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:22.

V rakúskej lige dala Dominika Kodajová štyri góly na palubovke roomz JAGS WV (39:30). Brankárka Adriana Medveďová bola pri výhre MGA Fivers v Grazi 27:22. Nicol Nejedlíková (Füchse) skórovala dvakrát pri výhre v Atzgersdorfe (28:26).

Uspešnú premiéru v talianskej lige má za sebou Vladimíra Bajčiová, ktorá so Salernom zdolala Casalgrande Padana 33:22.

Prvé vystúpenie v Lige majstrov sa pre DHK Baník Most skončilo debaklom od nemeckého Bietigheimu (23:46), pričom Lucia Mikulčík dala za českého šampióna tri a Katarína Kostelná dva góly.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/HBCJicin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022