Načítavanie údajov ...

Deväť gólov Nejedlíkovej, Slavia bez boja do štvrťfinále Európskeho pohára

Hádzanárky DHC Slavia Praha sú už istými štvrťfinalistkami EHF Európskeho pohára žien (niekdajší Vyzývací pohár). Zverenky slovenského trénera Františka Urbana mali v osemfinále tretej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže klubov čeliť družstvu Spono Eagles z Nottwilu, ale švajčiarsky zástupca odstúpil z EP pre reštrikcie v súvislosti s pandémiou COVID-19. Šancu na prienik medzi osmičku najlepších má aj Erika Rajnohová s tímom Club Balonmán Atlético Buardés, ktorý čaká španielske derby proti Club Balonmano Elche. Hrať sa bude najbližšiu nedeľu len na jeden zápas, keďže káder Elche je po pozitívnych testoch na koronavírus v karanténe.
Úspešné víkendové vystúpenie má za sebou Nicol Nejedlíková z rakúskeho UHC Eggenburg. V sieti SC witasek Ferlach/Feldkrichen skončilo deväť jej streleckých pokusov, okrem toho nepremenila jeden pokutový hod. Výraznou mierou prispela k výhre 29:26 (14:12), z ktorej sa tešila aj jej klubová spoluhráčka – brankárka Adriana Medveďová i tréner Tibor Csóka. V I. rakúskej lige uspel aj UHC Müllner Bau Stockerau, ktorý si po víťazstve 34:26 (19:12) u posledného Grazu drží 3. priečku. Diana Michálková strelila 2 góly hostiek a odsedela si jeden dvojminútový trest.
V A-skupine Ligy majstrov utrpel prvú prehru Rostov, keď nestačil na Metz. Napriek zaváhaniu 26:27 (13:14) vo Francúzsku je ruský klub so slovenským asistentom Tomášom Hlavatým naďalej na čele tabuľky. Hádzanárky nemeckého Thüringer HC vstúpili do skupinovej fázy Európskej ligy domácou prehrou s ruskou Astrachanočkou Astrachán 22:29 (10:12), ktorú nepomohol odvrátiť ani jeden presný zásah Slovenky Lýdie Jakubisovej. Paríž 92, ktorý vyradil Iuventu Michalovce, vyhral vo Váci 34:33 (16:15).
OGC Nice Côte d’Azur Handball začal svoje účinkovanie v skupinovej fáze Francúzskeho pohára (Coupe de France) nezdarom proti Toulonu 23:27 (10:11), spojka Martina Školková sa za zdolané domáce presadila raz.
Vo švajčiarskej SPL lige žien prehral DHB Rotweiss Thun bez Lucie Weibelovej na ihrisku Zugu 22:30 (17:16), keď doplatil na nevydarený druhý polčas (5:14). Pre Thun to bola tretia prehra zo štyroch ostatných duelov a je v tabuľke piaty. Zugu patrí 2. priečka.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ernst Weingartner (https://www.uhc-eggenburg.at/)

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022