Do finále Barca jasne a Kiel po dráme

Liga majstrov 2019/2020 bude mať víťaza zo Španielska alebo Nemecka

Semifinálové zápasy na turnaji Final 4 Ligy majstrov hádzanárov 2019/2020 priniesli v pondelok jednoznačné víťazstvo, ale aj drámu. V utorok večer budú od 20.30 h bojovať o prestížnu trofej španielska Barca a nemecký THW Kiel. Sú to tí dvaja z kvarteta účastníkov, ktorí už v minulosti okúsili chuť celkového triumfu.

V prvom súboji v kolínskej LANXESS aréne najskôr držali opraty vo svojich rukách hráči Paríža St. Germain, ktorí vyhrávali 8:5 a naposledy 10:9. Od stavu 11:11 päťkrát za sebou inkasovali a potom sa hralo už pod taktovkou Barcelončanov. Tí dovolili súperovi priblížiť sa najviac na tri góly, ale postupne navýšili svoje vedenie na 33:26 a napokon s prehľadom zvíťazili 37:32. Za zdolaného francúzskeho zástupcu, ktorý si nezopakuje finálovú účasť spred 3 rokov, štyrikrát skóroval bývalý hráč Tatrana Prešov Dainis Krištopans.

Druhé semifinále po vyrovnanom úvode ovládli v I. polčase hádzanári THW Kiel. Zo stavu 12:10 unikli na 17:10, ale Telekom Veszprém predviedol po zmene strán obrat a sedemgólovou šnúrou sa v 51. min dostal do vedenia 28:24. Nemecké družstvo sa však v pravý čas zmobilizovalo, skórovalo päťkrát za sebou, ale za stavu 29:28 nevyužilo šancu definitívne rozhodnúť. Maďarský tím si vynútil predĺženie, v ktorom bol bližšie k úspechu. Odskočil na 34:32, ale v druhej časti nadstaveného času Kielčana troma gólmi otočili. Súper ešte raz vyrovnal, ale na ďalší gól vo svojej sieti už nedokázal odpovedať, a tak sa z výhry 36:35 po predĺžení tešili „zebry“. Veszprémčania ani tentoraz nepretrhnú finálové prekliatie, v ktorom už stroskotali štyrikrát. Teraz zostali pred bránami rozhodujúceho súboja.

Barcelona bude bojovať o svoj jubilejný desiaty triumf v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže mužských klubov (EPM, LM), resp. deviaty v Lige majstrov. Kiel bude mať šancu na štvrté prvenstvo. Tieto dva hádzanárske veľkokluby sa vo finále stretli spolu dvakrát. V 2000 vyhrali Katalánci, o desať rokov neskôr bundesligista. Ešte pred finále sa od 18.00 h stretnú v dueli o 3. miesto PSG a Veszprém.

Výsledky pondelkových stretnutí semifinále (hralo sa na jeden zápas) turnaja Final 4 Ligy majstrov hádzanárov 2019/2020 v Kolíne nad Rýnom (Nem.):
Barca (Šp.) – Paríž St. Germain (Fr.) 37:32 (18:14)
Najviac gólov: Mem 8 – Nahi 9, … Krištopans 4

THW Kiel (Nem.) – Telekom Veszprém HC (Maď.) 36:35 po predĺžení (29:29, 18:13)
Najviac gólov: Pekeler 8 – Marguč a Borozan po 7

Ďalší program – utorok 29. decembra na Sport1
zápas o 3. miesto: 18.00 h Paríž St. Germain (Fr.) – Telekom Veszprém (Maď.), finále: 20.30 h Barca (Šp.) – THW Kiel (Nem.)