Načítavanie údajov ...

Do Prešova prichádza Brazílčan, Pacheco na dva a pol roka hráčom Tatrana

Prešovskí kluboví funkcionári usilovne pracujú na skladaní kádra úradujúceho slovenského hádzanárskeho majstra na nadchádzajúcu sezónu. Najnovším „prírastkom“ v tíme Tatrana je Brazílčan Pedro Pacheco, ktorý naposledy hrával za klub Esporte Clube Pinheiros pôsobiacom v Sao Paule. Prvýkrát bude súčasťou prešovského tímu hádzanár z krajiny mimo Európy. Dvadsaťjedenročná stredná spojka podpísala s Tatranom zmluvu na dva a pol roka.

„Je to pre mňa veľký krok vpred, najväčší v doterajšej kariére. Samozrejme, mám veľmi vysoké očakávania. Mužstvu chcem pomôcť, ukázať svoje schopnosti a následne byť s klubom úspešný. Viem, že Tatran je najtradičnejší hádzanársky klub na Slovensku, ktorý vyhráva a zbiera trofeje. Neviem sa dočkať, že budem súčasťou mužstva,“ povedal Pacheco v prvom rozhovore pre klubový web.

Brazílsky reprezentant, ktorý si momentálne plní reprezentačné povinnosti na kvalifikačnom turnaji o postup na MS 2021 v Egypte, príde do Prešova už v priebehu tejto sezóny. „Podarilo sa nám dohodnúť sa na jeho príchode do Tatrana už po reprezentačnej akcii. V Prešove ho očakávame v úvode februára, krátko po našom návrate z prvého zápasu play-off SEHA ligy v Moskve proti tamojšiemu Spartaku. Aj preto, aby sa v našich končinách aklimatizoval a rozhliadol v diametrálne odlišnom prostredí, než v akom dosiaľ doma v Brazílii pôsobil,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Pacheco bol členom výberu juniorov Brazílie na minuloročných MS, kde strelil v šiestich zápasoch 26 gólov a vyhlásili ho za najlepšieho hráča tímu. „Spolu so Slovincom Lucijanom Fižuletom ide o atleticky veľmi dobre stavaných hráčov, ktorí vedia svoju pečať zanechať najmä v protiútoku. Od Pedra si sľubujeme prínos, nejaké nové prvky a temperament. Na druhej strane je to stále mladý hráč a bude potrebovať svoj čas, aby sa rozvíjal,“ dodal Benický.

Autor: SITA, Foto: Pedro Pacheco (@_pepacheco) | Twitter

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022