Načítavanie údajov ...

Do Prešova v utorok zavíta úradujúci víťaz Ligy majstrov

Na atraktívnu hádzanársku lahôdku sa môžu tešiť fanúšikovia Tatrana. Neponúkne im ju prestížna Liga majstrov, ale nadnárodná SEHA liga, v rámci ktorej privítajú v utorkovom stretnutí 4. kola RK Vardar Skopje. Klub zo Severného Macedónska je nielen obhajcom prvenstva v SEHA lige, ale zároveň aj úradujúcim víťazom Ligy majstrov. Stretnutie s aktuálne najlepším mužským hádzanárskym tímom Európy sa v Tatran handball aréne začne v utorok 1. októbra o 20.45 h.

„Proti tímu ako je Vardar, musíme urobiť všetko, čo je v našich silách. Náš program je nahustený, máme viacero chorých či zranených, takže si nerobím ilúzie o víťazstve. Napriek našim problémom a nie najpresvedčivejším výsledkom z posledných stretnutí sa nevzdávame a pokúsime sa zabojovať proti majstrovskému tímu,“ uviedol pre klubový web tréner prešovských hádzanárov Slavko Goluža.

Vardar má v aktuálnej sezóne takisto ako Tatran 6 bodov. V rámci A-skupiny utrpel prvú prehru s Motorom Záporožie (31:32). „Vardar predstavuje v hádzanej absolútnu špičku. Aj keď prešiel istými zmenami, do Skopje prišli kvalitní noví chlapci, ktorí majú skúsenosti z Nemecka či Francúzska. Musíme sa na nich dobre pripraviť, pretože je to pre nás dôležitý zápas. Verím, že nás v utorok príde podporiť čo najviac ľudí, ich podporu budeme veľmi potrebovať,“ poznamenala brankárska opora slovenského šampióna Igor Čupryna.

Vardar Skopje je 13-násobným macedónskym majstrom, ktorý suverénne kraľuje aj vo vzájomnej bilancii s Tatranom. Zvíťazil v predchádzajúcich jedenástich súbojoch. Dva zápasy v minulej sezóne priniesli výsledkovo vyrovnané súboje. Prešov doma prehral o jediný presný zásah 26:27, na palubovke súpera potom podľahol Vardaru 21:23. Tatran vyhral nad Vardarom dvakrát, bolo to však ešte v rokoch 2012 a 2013. Jeden vzájomný duel – tiež v roku 2013 – sa skončil remízou.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022