Dôležitý krok Mosta k prvenstvu v MOL, Iuventa premárnila v záverečnej štvrťhodine trojgólový náskok

Stredajší predohrávaný šláger 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok priniesol radosť hráčkam DHK Baník Most, ktoré vyhrali na pôde svojho najväčšieho konkurenta Iuventy Michalovce 24:23 (12:13) a urobili rozhodujúci krok k celkovému prvenstvu v MOL lige.
Vo vyrovnanom stretnutí sa dlho oba tímy striedali vo vedení. Zverenky trénera domáceho tímu Petra Dávida vyhrávali 14 minút pred koncom ešte trojgólový náskok (21:18), o ktorý však rýchlo prišli. Iuventa naposledy viedla v 54. min, potom však Vladimíra Bajčiová nepremenila pokutový hod a hostky naklonili skóre na svoju stranu. Víťazný gól dosiahol Baník 17 sekúnd pred koncom z ruky slovenskej krídelníčky Lucie Mikulčík. Michalovčanky môžu mrzieť až štyri nepremenené pokutové hody. Po strede zaostávajú na 2. mieste za lídrom už o sedem bodov.
Hádzanárky Iuventy ešte budú musieť o 2. priečku tuho bojovať, lebo už na bod sa k nim priblížil DHC Sokol Poruba. Zverenky slovenského kouča Dušana Daniša potvrdili úlohu favorita a na svoje palubovke pokorili Sokol Písek po vyrovnanom I. polčase jednoznačne 25:16.