Načítavanie údajov ...

Doma Iuventa víťazne a Šaľa druhá, Dunajská Streda triumfovala v Olomouci

Slovenskí účastníci MOL ligy sú v plnej príprave na nadchádzajúcu sezónu. Úradujúci majster MŠK Iuventa Michalovce predminulý víkend zvíťazil na domácom turnaji O pohár mesta Michalovce, keď zdolal postupne vlani štvrtý tím poľskej Superligy Eurobud JKS Jaroslaw (30:26), víťaza Severomacedónskeho pohára ŽRK Metalurg Skopje (42:12) a v súboji prvenstvo aj srbského majstra ŽORK Jagodina 27:18. Zverenky trénera Petra Kostku sa v závere uplynulého týždňa predstavili v maďarskej Kisvárde, kde ťahali za kratší koniec s prvoligovými tímami – Kisvárda Master Good SE 25:31, DVSC Schaeffler Debrecín 22:24 a Szombathelyi KKA 23:26. Zemplínčanky majú pred sebou už len generálku, keď sa v stredu predstavia v poľskom Jaroslawe.

Hádzanárky vicemajstra HC DAC Dunajská Streda triumfovali na v Olomouci, kde po víťazstvách nad HK Slovan Duslo Šaľa (28:25), DHC Zora Olomouc (24:19) a Sokol Písek (35:15) získali Pohár mieru. Uplynulý víkend štartovali v maďarskom Mosonmagyaróvári, kde najskôr prehrali s chorvátskym RK Podravka Koprivnica (23:27) a potom zdolali DHC Slavia Praha (33:28), vďaka čomu obsadili 3. miesto.

HK Slovan Duslo Šaľa si po skalpe rakúskeho Hypa Niederösterreich (40:34 a 33:27) a troch tesných prehrách na turnaji o Pohár mieru v Olomouci – s HC DAC Dunajská Streda 25:28, so Sokolom Písek 25:26 a s DHK Zora Olomouc 26:27 otestoval formu na medzinárodnom podujatí v domácom prostredí. Na Duslo Cupe nestačil na reprezentáciu Kórejskej republiky, ktorej podľahol 28:38, poradil si s maďarským Komáromom 26:25 a remizoval s DHK Zora Olomouc 26:26, čo Šaliankam stačilo na konečnú 2. priečku za Kórejčankami.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hkduslosala/, iuventa-zhk.sk, https://www.facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022