Načítavanie údajov ...

Donosov návrat do Topoľčian, program prípravných duelov komplikujú opatrenia

Hádzanári HK Agro Topoľčany sa v pondelok zišli po dovolenkách a začali s letnou prípravou na nadchádzajúcu sezónu. „Na úvod sme mali kondičný tréning. Hráči absolvovali pod vedením Jána Čerňana testy, aby sme vedeli, ako sú na tom kondične,“ poznamenal pre slovakhandball.sk Dezider Jakubička, ktorý viedol družstvo HK Agro v uplynulej sezóne Niké Handball extraligy, v ktorej jeho zverenci obsadili 10. miesto.

V nadchádzajúcej sezóne bude Jakubička opäť sedieť na lavičke, ale už v tejto úlohe nebude sám. „Tréningy i prípravu bude mať na starosti Víctor Donoso. U nás nie je možné mať hrajúceho kormidelníka. Navyše, on nemá požadovanú trénerskú licenciu, takže v zápasoch budem ako kouč družstva ja. Pôjde tak o vzájomnú spoluprácu,“ vysvetlila duša topoľčianskej hádzanej.

Čiľan Víctor Andrés Donoso Andalaft sa vrátil do Topoľčian po vyše šiestich rokoch. Dres HK Agro si obliekal od februára 2014 do januára 2015. Tridsaťročná spojka naposledy pôsobila v Česku, kde hrala za extraligový tím KH Kopřivnice. Krátko po návrate z majstrovstiev sveta 2021 v Egypte sa tam s ním rozlúčili.

V hráčskom kádri nastanú určité zmeny. „K príchodom a odchodom zatiaľ neviem veľa povedať, sme napríklad v kontakte s Bojnicami ohľadom Blaha, veci však nie sú podoťahované a ani doriešené, hoci ich niektoré kluby už prezentujú,“ skonštatoval Jakubička.

Topoľčanci budú mať opäť pravé domáce prostredie. Už v júni otvorili novozrekonštruovanú športovú halu, domáce extraligové zápasy tak nebudú musieť hrať v neďalekom Partizánskom. „Hala je už skolaudovaná, ešte musí prejsť pasportizáciou. Potrebujeme súhlas od zväzu, ale to by nemal byť problém,“ dodal Jakubička.

Nariadenie ohľadom opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu skomplikovali situáciu a program prípravných zápasov sa bude musieť prehodnotiť. Topoľčany zrušili aj domáci turnaj. V tejto chvíli majú potvrdený prvý zápas, ktorý odohrajú 7. augusta v Malackách s nováčikom NHE.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022