Načítavanie údajov ...

Druhé hladké víťazstvo Prešova na Turnaji majstrov v Doboji

Hádzanári Tatrana Prešov s prehľadom zvládli na jubilejnom 50. ročníku medzinárodného Turnaja majstrov v Doboji v Bosne a Hercegovine aj svoj druhý zápas. Po utorkovom triumfe nad slovinským RD Koper 35:20 si v stredu poľahky poradili s domácim RK Sloga Doboj 41:25 (22:10), čím si upevnili vedúcu pozíciu v základnej A-skupine a urobili ďalší krok k postupu do finále. Najlepším strelcom bol český krídelník Jakub Hrstka, ktorý skóroval osemkrát.

„Odohrali sme dobrý zápas. Predovšetkým sme počas celého duelu mali dobrý pohyb. Na začiatku to nevyzeralo ideálne v obrane, keďže súper dostal veľa lôpt na pivota. V ďalšej časti zápasu sme už rotovali hráčov a dosiahli očakávané a zaslúžené víťazstvo,“ poznamenal tréner Tatran Slavko Goluža, ktorého zverenci majú vo štvrtok voľno a v piatok od 21.00 h nastúpia proti rumunskému CSA Steaua Bukurešť. Výsledok tejto konfrontácie určí aj sobotňajší program Šarišanov, keď sú na programe stretnutia o konečné umiestnenie.

Výsledok – 50. ročník Turnaja šampiónov v Doboji – A-skupina – streda:
Tatran Prešov (SR) – RK Sloga Doboj (Bosna a Herceg.) 41:25 (22:10)
Góly Tatrana: Hrstka 8, D. Krok a Butorac po 7, Číp 6, Babič 4, Vučko, M. Straňovský, Kasal a Afanou-Gatine po 2, Lapajne 1.

____________________________________________________________________

Hádzanári Tatrana Prešov uspeli vo svojom úvodnom vystúpení na jubilejnom 50. ročníku medzinárodného Turnaja majstrov v Doboji v Bosne a Hercegovine. V utorkovom večernom stretnutí v rámci základnej A-skupiny deklasovali slovinský RD Koper 35:20 (17:11). Najlepšími strelcami Šarišanov boli osemgólový Dominik Krok a sedemgólový Martin Straňovský.

„V prvom zápase sme dosiahli dobrý výsledok predovšetkým vďaka hre v obrane a podarilo sa nám dávať tzv. ´ľahké´ góly. Zároveň sme sa však dopustili technických a individuálnych chýb, ktoré musíme v ďalších zápasoch minimalizovať. Turnaj v Doboji je výbornou prípravou na blížiacu sa sezónu, chceme sa zlepšovať každým duelom,“ poznamenal pre klubový web tréner Tatrana Slavko Goluža.

Jeho zverenci, ktorí obhajujú na podujatí lanské 4. miesto, nastúpia v stredu o 19.15 h proti domácemu RK Sloga Doboj z Bosny a Hercegoviny.

Prešovčania sú z minulosti dvojnásobnými víťazmi Turnaja šampiónov (2013 a 2014), okrem toho v Doboji skončili dvakrát na 2. priečke (2015, 2016), raz štvrtí (2017) a raz na 6. mieste (2011).

Výsledok – 50. ročník Turnaja šampiónov v Doboji – A-skupina:
Tatran Prešov (SR) – RD Koper (Slovin.) 35:20 (17:11)
Góly Tatrana: D. Krok 8, M. Straňovský 7, Číp 5, Gatine a Lapajne po 3, Vučko, Hrstka, L. Urban po 2, Butorac, Kasal a Babič po 1.

 

Autor: SITA, Foto: tatranpresov.sk

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022