Druhé víťazstvo Urbanovho Mindenu

Hádzanári francúzskeho USAM Nimes Gard si držia líderskú pozíciu v D-skupine Európskej ligy mužov, keď vďaka druhopolčasovému obratu zvíťazili na palubovke maďarského Grundfosu Tatabánya 38:30 (16:17). Teodor Paul čelil v bránke len dvom strelám domácich, ktorí ho aj prekonali. Lukáš Urban za Tatabányu, ktorá uzatvára poradie skupiny, nenastúpil. Štvrtú prehru za sebou utrpel v „déčku“ tím AEK Atény, ktorý podľahol na svojej palubovke švajčiarskemu Kadetten Schaffhausen 28:31. Juraj Briatka sa za AEK nepresadil.

Hráči GWD Minden využili krízu tímu Bergischer HC, nad ktorým po zmazaní jednogólového polčasového manka vyhrali 25:21 a pripísali si na konto ešte len druhý triumf v aktuálnej sezóne I. bundesligy. Tomáš Urban dal za víťazov štyri góly, na ktoré potreboval šesť pokusov. Pri pokutových hodoch mal stopercentnú bilanciu (2 z 2). Csaba Szücs ml. nedohral duel, keďže v 46. min videl z rúk rozhodcu červenú kartu po treťom dvojminútovom vylúčení. Predtým uspel pri jednom zo svojich dvoch streleckých pokusov.

V najvyššej švajčiarskej súťaži sa v súboji tabuľkových susedov GC Amicitia Zürich – HSC Suhr Aarau v prvom polčase tešili domáci (16:13), ale na konci duelu boli spokojnejší hostia (27:25), za ktorých sa apri jednej zo svojich dvoch striel gólovo presadil Martin Slaninka.

V 3. kole Maďarského pohára sa medzi Kecskemétom a Egerom zrodila remíza 31:31, ku ktorej prispel jedným gólom pivot hostí Šimon Macháč (raz bol aj vylúčený).

Vo štvrťfinále Českého pohára žien Handball PSG Zlín nestačil na TJ Sokol Písek, prehru 30:36 nemohli odvrátiť ani štyri góly Laury Holíncovej.

Družstvo Stockerau potvrdilo úlohu favorita v osemfinále Rakúskeho pohára žien na pôde Hollabrunnu (31:20), Diana Michálková bola autorkou jedného presného zásahu.