Druhopolčasový uragán Iuventy

Šláger MOL ligy žien 2020/2021 ovládli hádzanárky Iuventy Michalovce, ktoré deklasovali DHC Slavia Praha 30:18 a v tabuľke sa vrátili na 2. priečku o dva body za lídra DHK Baník Most. Zemplínčanky však majú jeden duel k dobru.
Nedeľňajšie stretnutie 24. kola bolo v českej metropole vyrovnané len v I. polčase, v ktorom si ani jedno družstvo nevypracovalo výraznejší náskok. Po zmene strán však zverenky trénera Jána Beňadika ovládli dianie na palubovke. Za 12 minút odskočili na 20:12, čím prakticky rozhodli o svojom triumfe. Michalovčanky vyhrali druhý polčas 18:7 a celý súboj o dvanásť gólov. Presne toľko strelila krídelníčka Iuventy Bibiana Štefaniková. Slovenský šampión predĺžil sériu prehier Pražaniek, ktoré sú v tabuľke štvrté, na štyri duely.

Výsledky nedeľňajšieho stretnutia 24. MOL ligy žien 2020/2021:
DHC Slavia Praha – Iuventa Michalovce 18:30 (11:12)
Najviac gólov: V. Galušková 6/4, V. Fryčáková 5, Míšová 3 – Štefaniková 12, A. Holejová 4, Premovičová 4/1
pok. hody: 5/4 – 2/1, vylúčené: 3 – 6, ČK: 51. Godečová (Slavia), rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR)