Načítavanie údajov ...

Dubajová a Šulcová asistentkami reprezentačného kouča Streichera

V júli absolvoval oficiálne uvedenie do funkcie, v auguste si zložil realizačný tím a v septembri sa prvýkrát stretne so svojimi novými zverenkami. Pavol Streicher, tréner hádzanárok Slovenska, si vybral najbližších spolupracovníkov, ktorých mu v uplynulých dňoch odobril výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Teraz už nič nebráni v ich odhaleniu verejnosti.

Na pozícii prvej asistentky trénera sa nič nemení, aj v tomto realizačnom tíme ju bude zastávať Katarína Dubajová, najlepšia kanonierka v histórii slovenskej ženskej reprezentácie. „Spolupracovala aj s mojím predchodcom Jánom Packom, pri národnom tíme bola ako asistentka krátko, ale nie je dôvod v jej prípade niečo meniť,“ uviedol pre agentúru SITA Streicher, ktorý vzápätí prezradil aj meno trénerky brankárok. Bude to Dubajovej bývalá reprezentačná kolegyňa Žaneta Šulcová (za slobodna Tóthová), ktorá bola takisto ako Dubajová pri zatiaľ poslednej účasti Sloveniek na vrcholnom podujatí – obe štartovali na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. „Som rád, že sa mi ju podarilo získať na spoluprácu,“ poznamenal nový kormidelník žien SR, podľa ktorého slov je pozícia druhého asistenta otvorená a bude na nej zrejme rotácia podľa charakteru akcie.

Fyzioterapeutka bude z nemeckých zdrojov. „Je to Aleksandra Forstbauerová, vo svojom odbore patrí medzi špičku. V Nemecku dlhodobo spolupracovala aj s reprezentačnými výbermi,“ prezradil Streicher, ktorý bude úzko spolupracovať aj s manažérkou národného tímu Martinou Halásovou. „Nie je členkou realizačného tímu, ale pre nás tiež dôležitá osoba, ktorá bude mať na starosti prepojenie medzi zväzom a reprezentáciou. Myslím si, že sa nám to podarilo zložiť tak, ako sme si aj predstavovali,“ dodal na záver Streicher.

Hádzanárky Slovenska čaká koncom septembra štart II. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2020, 25. septembra nastúpia v Krasnodare proti Ruskám. Ešte predtým ich čaká zoznamovací zraz, krátke sústredenie v Bratislave s troma tréningovými jednotkami je plánované na 1. – 2. septembra.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022