Načítavanie údajov ...

Dukle proti majstrovi nestačilo ani 7 gólov Hlinku

Družstvo TJ Sokol Nové Veselí pribrzdil v úspešnom ťažení v českej extralige jej zatiaľ stopercentný líder Baník Karviná, ktorý zverencov slovenského trénera Petra Kostku zdolal v šlágri 35:26. Za hostí dosiahol Anur Burnazovič šesť gólov, z toho bol trikrát úspešný z pokutového hodu, a odpykal si jedno vylúčenie. Jeho spoluhráč Andrej Parolly skóroval raz. Zaváhanie Nového Veselí využila majstrovská Plzeň, keď vyhrala v Prahe nad Duklou a v tabuľke je druhá. Marek Korbel sa za víťazov nezapísal do streleckej listiny, druhým najlepším strelcom domácich bol Marek Hlinka so siedmimi presnými zásahmi.
Frýdek-Místek nečakane vypadol v 3. kole Českého pohára, v ktorom podľahol na palubovke Vsetína 38:39. Z tímu kouča Daniela Vala, ktorý skončil pred bránami osemfinále, mal Otto Kancel na konte jeden gól i vylúčenie. „Do Vsetína sme odcestovali bez niektorých hráčov. Žiaľ, podali sme matný a mdlý výkon, z ktorého som bol dosť rozladený,“ kriticky poznamenal pre klubový web D. Valo.
USAM Nimes Gard s brankárom Teodorom Paulom neuspel v súboji o priebežnú 2. priečku tabuľky, keď na pôde Aix neudržal polčasové vedenie a podľahol tesne 27:28.
Taganrog, klub Igora Čuprynu, si drží 4. priečku v tabuľke ruskej ligy, keď zdolal Kaustik 33:27 a dosiahol tretiu výhru v sérii.
Na čelo svojej skupiny v najvyššej ruskej súťaži sa po výhre 31:22 nad Astrachanočkou vrátil Rostov, kde je asistent trénera Tomáš Hlavatý.
Vo Švajčiarsku zvíťazil Kreuzlingen bez Petry Škoricovej v zostave na palubovke posledného družstva tabuľky GC Amicitia Zürich 26:22.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: handball.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022