Načítavanie údajov ...

Dunajská Streda môže hrať v EP doma, Iuventa dvakrát pred svojimi fanúšikmi

Dvoch slovenských zástupcov v európskych pohárových súťažiach žien 2021/2022 čakajú úvodné vystúpenia až v októbri, ale v súvislosti s ich účinkovaním prišli v uplynulých dňoch zásadné informácie. Fanúšikovia HC DAC Dunajská Streda si premiéru svojho klubu na tejto medzinárodnej scéne budú môcť vychutnať naživo vo svojom meste. Európska hádzanárska federácia (EHF) totiž schválila dunajskostredskú Mestskú športovú halu ako dejisko domáceho súboja tímu zo Žitného ostrova proti ŽRK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny v 2. kole Európskeho pohára žien. Hrať sa bude v sobotu 16. októbra 2021 od 18.00 h, odveta o týždeň neskôr (23. 10.) od 17.00 u súpera.

Na domáce prostredie sa môžu tešiť aj v MŠK Iuventa Michalovce, a to dokonca dvakrát. Činovníci klubu zo Zemplína sa s predstaviteľmi RK Hadžiči-Interlogistic, svojho súpera z Bosny a Hercegoviny v 2. kole EP, dohodli na odohraní oboch stretnutí v Chemkostav aréne.

„Naším cieľom bolo, aby sme sa po dvoch rokoch znova predstavili doma. To isté chcel aj náš protivník, ale po dlhšom rokovaní sme dospeli k dohode. Vzhľadom na súčasnú situáciu s treťou vlnou šírenia koronavírusu je iba dobré, že sme sa dohodli na dvojzápase na jednom mieste,“ citoval klubový web športového riaditeľa a zároveň aj kouča Iuventy Jána Beňadika.

V Michalovciach sa bude hrať v sobotu 16. októbra (podľa stránky EHF o 16.00 h, v správe na stránke Iuventy je začiatok o 17.30 h), keď bude ako domáci tím uvedený RK Hadžiči-Interlogistic, a v nedeľu 17. 10. (14.00 h).

Európsky pohár žien 2021/2022 – 2. kolo:
prvé zápasy – 16. 10.:
18.00 h HC DAC Dunajská Streda (SR) – ŽRK Borac Banja Luka (Bosna a Hercegovina)
16.00/17.30 h RK Hadžiči-Interlogistic (Bosna a Hercegovina) – MŠK Iuventa Michalovce (SR), hrá sa v Michalovciach
odvety – 17. 10.:
14.00 h MŠK Iuventa Michalovce (SR) – RK Hadžiči-Interlogistic (Bosna a Hercegovina)
23. 10.
17.00 h ŽRK Borac Banja Luka (Bosna a Hercegovina) – HC DAC Dunajská Streda (SR)

Autor: slovakhandball.sk
Foto: https://www.eurohandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022