Načítavanie údajov ...

Dunajská Streda so skalpom Poruby

O prekvapenie v sobotňajšom 24. kole MOL ligy hádzanárok sa postaralo družstvo MŠK/HC DAC Dunajská Streda, ktoré zdolalo DHC Sokol Poruba 30:24 a zrejme ukončilo jeho sen o zisku medaily v spoločnej slovensko-českej súťaži.

Slovan Duslo Šaľa s prehľadom zvládol svoju úlohu favorita, keď u nováčika HC Sporta Hlohovec dosiahol 13-gólové víťazstvo 38:25 a bodovo sa dotiahol na štvrtú Porubu.

Iuventa Michalovce aj vďaka sedemgólovému príspevku svojej novej čiernohorskej akvizície Premovičovej vyhrala v Olomouci 34:29 a má na dosah konečné 2. miesto v MOL lige.

Sokol Písek nevyužil možnosť ohroziť Olomouc v boji o semifinálovú miestenku v národnom play-off, keďže v sobotu utrpel debakel na palubovke Veselí nad Moravou 25:34, ku ktorému 9 gólmi prispela slovenská pivotka domácich Pastorková.

Z piatich na sobotu plánovaných duelov 24. kola sa jeden neuskutočnil. Nehralo sa v Moste, kde sa na palubovke lídra DHK Baník nepredstavil HK Sokol Bánovce nad Bebravou. „Veľmi nás to mrzí, ale týmto vám chceme oficiálne oznámiť, že na dnešný zápas do Mostu sme nevycestovali, nakoľko na piatkovom tréningu sme mali len tri zdravé hračky. Aj napriek tomu, že sa nám nepodarilo vybaviť potvrdenie od regionálneho hygienika, si týmto ešte raz dovoľujeme požiadať o možnosť dohrávky dňa 21. marca 2020,“ adresoval žiadosť vedeniu spoločnej slovensko-českej súťaže tréner bánovského družstva Richard Makýš.

S veľkou pravdepodobnosťou príde ku kontumácii. „Prípadom sa bude ďalej zaoberať riadiaci orgán súťaže. Bez potvrdenia od okresného hygienika nie je možné zápas odložiť ani pre chorobnosť hráčok,“ poznamenal riaditeľ MOL ligy a súťaží SZH Peter Brunovský.

 

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola MOL ligy žien:

MŠK/HC DAC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba 30:24 (13:10)

Najviac gólov: Rajnohová 9 – Polášková 7, 258 divákov

DHK Baník Most – HK Sokol Bánovce nad Bebravou nehralo sa, hostky nepricestovali

HC Sporta Hlohovec – HK Slovan Duslo Šaľa 25:38 (15:19)

Najviac gólov: Skaličanová 8 – Pócsíková 9, 150 divákov

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 34:25 (15:11)

Najviac gólov: Pastorková 9/1 – Kvášová 7, 150 divákov

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 29:34 (15:15)

Najviac gólov: Patrnčiaková 6 – Holejová a Premovičová po 7, 220divákov

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto:

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022