Dunajská Streda suverénne, Slavia novým lídrom a Olomouc s obratom

Tri jednoznačné domáce víťazstvá a nového lídra spoločnej slovensko-českej súťaže priniesli sobotňajšie zápasy MOL ligy, ktorá sa po vyše mesiaci opäť rozbehla na oboch stranách bývalej federácie. Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda potvrdili minulotýždňový triumf nad michalovskou Iuventou v ďalšom domácom stretnutí, tentoraz však nemali veľa práce s ŠŠK Prešov, ktorý deklasovali dvadsaťgólovým rozdielom 36:16. Štvrtinový gólový podiel mala na konte reprezentačná krídelníčka Réka Bíziková. Dunajskostredčanky sa po druhej tohtosezónnej výhre posunuli v tabuľke už na 5. priečku. Prešovčanky sa v prvom dejstve ešte ako-tak držali, ale po zmene strán od 37. min prehrávali o 10 gólov (10:20) a potom už bolo na palubovke akoby len domáce družstvo.
Hádzanárky DHC Slavia Praha využili šancu, ktorú pred týždňom Iuventa odmietla. Dostali sa na čelo tabuľky, keďže zvládli súboj s DHC Sokol Poruba. Zverenky trénera Františka Urbana vyhrali vysoko 35:26 a o dva body predstihli v nekompletnom poradí DHK Baník Most. Ten však má k dobru dva duely.

Zápas s dvoma odlišnými polčasmi sa hral v Olomouci, kde DHC Plzeň viedol v prvom dejstve 11:8 a v 36. min po zmene strán ešte 14:12. Potom však prišla vydarená desaťminútovka v podaní domáceho tímu. DHK Zora otočil na 21:15, neskôr zvýšil vedenie na 27:18 a dosiahol štvrté víťazstvo za sebou. To ho posunulo pred Iuventu na 3. miesto. Michalovčanky však majú pred sebou nedeľňajší šláger proti Slovanu Duslo Šaľa.

Výsledky sobotňajších zápasov MOL ligy hádzanárok 2020/2021:

SR
HC DAC Dunajská Streda – ŠŠK Prešov 36:16 (14:7)
Najviac gólov: R. Bíziková 9/4, Élőová 6, Bugárová a Juhosová po 5 – Dvorščáková 4, Vargová 4/1, Šutranová 3/1
Pok. hody: 4/4 – 3/2, vylúčené: 2 – 4, rozhodovali: Adamkovič a Švarc

ČR
DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 28:21 (10:11)
Najviac gólov: Závišková 6, T. Fryčáková 5 – Vlachová 6, L. Galušková 5

DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 35:26 (18:14)
Najviac gólov: A. Novotná a M. Svobodová po 8 – Tichá 8/1, Kavalová a Maiwaelderová po 4