Načítavanie údajov ...

Dunajská Streda v tabuľke pred Olomouc, Prešovčanky neuspeli v Zlíne

Sobotňajšie 22. kolo MOL ligy hádzanárok ponúklo tri stretnutia, v ktorých sa zrodili dve víťazstvá hosťujúcich tímov. Jedno z nich dosiahli hráčky HC DAC Dunajská Streda, ktoré s prehľadom uspeli v Plzni, kde nad DHC vyhrali vysoko 35:22 a v tabuľke sa posunuli už na 4. priečku pred Olomoučanky. V domácom drese pokračovala v kanonáde od nedávneho príchodu Annamária Patrnčiaková. Slovenská krídelníčka vo štvrtok poslala do prešovskej siete 13-gólovú vizitku a v sobotu proti DAC skórovala deväťkrát. Jej forma poteší pred marcovou kvalifikáciou trénera reprezentácie SR Pavla Streichera.
Vonku sa presadili aj hádzanárky DHC Sokol Poruba, ktoré po dvoch prehrách nemali problém zdolať domáci HK Hodonín 32:23 a držia si 6. pozíciu.
Smútok na ceste späť do centra Šariša vládol vo výprave ŠŠK Prešov, ktorý prehral v Zlíne s miestnym Handball PSG Zlín 20:26 a klesol na predposlednú 11. priečku práve za svojho premožiteľa. Značný podiel na prerušení negatívnej zlínskej série mali Slovenky – Eva Minárčiková bola so 6 gólmi najlepšou strelkyňou a so 4 presnými zásahmi jej sekundovala Barbora Zemanovičová.
Štvrtý na sobotu plánovaný duel DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa museli odložiť pre karanténne opatrenia v českom tíme. V nedeľu zavŕši 22. kolo súboj DHC Slaiva Praha – DHK Zora Olomouc.

Výsledky sobotňajších stretnutí 22. kola MOL ligy žien 2020/2021:
HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 23:32 (9:16)
Najviac gólov: Kalinová 6/2, Drexlerová 4, Jadamíková a Krejčíková po 3 – Polášková 8/5, Tichá 7, Maiwaelderová a Baumbachová po 4

Handball PSG Zlín – ŠŠK Prešov 26:20 (12:6)
Najviac gólov: Minárčiková 6/4, Zemanovičová a Hvozdenská po 4 – Vagaská 5, Šutranová 5/1, S. Ratvajská 3, D. M. Vargová 3/1
pok. hody: 5/4 – 2/2, vylúčené: 6 – 7, ČK: 48. Šutranová (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR)

DHC Plzeň – HC DAC Dunajská Streda 22:35 (10:16)
Najviac gólov: Patrnčiaková 9/2, Lásková a Kantnerová po 3 – Juhosová 8, Élőová 7, R. Bíziková 4/1
pok. hody: 3/2 – 1/1, vylúčené: 0 – 3, ČK: 34. Pastorková (DAC) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kavulič a Pavlát (obaja ČR)

Duel DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa odložili pre karanténne opatrenia v tíme domácich.

Najbližší program – nedeľa 28. februára:
13.00 h DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022