Načítavanie údajov ...

Ďuriš absolvoval prvú operáciu, do hry sa vráti o päť až šesť týždňov

Slovenský hádzanársky reprezentant Ľubomír Ďuriš dlhší čas nepomôže svojmu zamestnávateľovi HE-DO B. BRAUN Gyöngyös. Tridsaťdvaročný špílmacher, ktorý nedávno s maďarským prvoligovým klubom predĺžil zmluvu do roku 2022, sa zranil práve v čase, keď sa Gyöngyösu veľmi darí a v tabuľke NB I figuruje na mimoriadne lichotivom 4. mieste za veľkoklubmi a tímami Ligy majstrov ako MOL-Pick Szeged, Telekom Veszprém a účastníkom skupinovej fázy Pohára EHF Grundfos Tatabánya KC.

„Koleno ma už dlhšie pobolievalo, ale nebolo to nič hrozné. Až teraz pred dvoma týždňami po zápase v Orosháze (29:19, Ďuriš skóroval dvakrát, pozn.) som už nemohol na nohu ani dostúpiť. Predstavitelia klubu mi vybavili vyšetrenie magnetickou rezonanciou, pri ktorom sa zistilo, že mám problém s meniskom a chirurgický zákrok je nevyhnutý,“ prezradil pre agentúru SITA Ďuriš, ktorý už má úspešne za sebou operáciu menisku ľavého kolena. „Bola to moja prvá operácia, absolvoval som ju v nemocnici v maďarskom Siófoku,“ poznamenal dvojnásobný najlepší hádzanár SR (2015, 2018).

Isté je, že vzhľadom na potrebnú rekonvalescenciu sa na hádzanárskych palubovkách opora Gyöngyösu i reprezentácie SR neobjaví viac ako mesiac. Predpokladaný návrat by mohol byť koncom marca či začiatkom apríla. „Pauzovať by som mal päť až šesť týždňov,“ dodal Ďuriš.

Autor: SITA, Foto: ĽĎ

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022