Načítavanie údajov ...

Ďuriš si nechce nechať ujsť domáce ME 2022, dovtedy zostane v Gyöngyösi

Aktuálne stále ešte úradujúci najlepší hádzanár Slovenska Ľubomír Ďuriš vyriešil v uplynulých dňoch otázku svojej klubovej budúcnosti. V maďarskom prvoligovom Gyöngyösi pôsobí už štvrtú sezónu a pridá minimálne ešte dve, keďže sa s vedením svojho súčasného zamestnávateľa dohodol na predĺžení kontraktu do leta 2022. Viac o tom prezradil v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Ste spokojný, že budete naďalej pôsobiť v Gyöngyösi?
– Áno, som spokojný. Za takmer štyri roky, čo som tu, som si už zvykol na klub, ligu i mesto. A som rád, že z roka na rok sme sa ako tím posúvali dopredu. Dúfam, že to takto bude pokračovať.

 

S akým zámerom ste išli do rokovaní so súčasným zamestnávateľom? Bolo zotrvanie pre vás voľba číslo jeden?
– Klub ma kontaktoval už začiatkom decembra a informoval sa, ako to so mnou vyzerá. Vzal som si nejaká čas na rozmyslenie, lebo musel som to prebrať aj s rodinou. Napokon sme sa však rýchlo dohodli.

 

Boli v hre aj iné možnosti, ako zotrvanie v Gyöngyösi? Ak áno, môžete prezradiť aké?
– Keďže dcérka ide do od septembra do škôlky, rozmýšľali sme všelijako. Či zostať alebo nezostať v Maďarsku. Čakal som, či príde nejaká ponuka, ale nič konkrétne nebolo v hre, teda ak nerátam nejaké menšie oťukávanie.

 

Nechceli ste vyskúšať aj iné mužstvo, prípadne krajinu?
– Klub alebo krajinu by som zmenil len vtedy, keby prišla naozaj veľmi dobrá ponuka. To sa však nestalo.

 

Návrat na Slovensko nebol momentálne aktuálnou témou?
– Klamal by som, keby som povedal nie. Mal som v hlave aj takúto myšlienku, ale skôr som chcel zostať tu, ako ísť domov.

 

Čo vám najviac vyhovuje na pôsobení v Gyöngyösi?
– Za tie necelé štyri roky som si vybudoval dobrú pozíciu v tíme, máme dobrú partiu, hrávam dosť, môžem sa tu sústrediť len na hádzanú.

 

Všade, kde pôsobíte, ste obľúbencom fanúšikov. Ako to robíte?
– Tak to neviem. To musia povedať oni, možno sa im páči môj herný štýl. Vždy sa usilujem hrať najlepšie, ako viem. Snažím sa priaznivcom vyhovieť, keď sa chcú odfotiť alebo porozprávať. Možno práve to im imponuje. Som však za to rád, veď bez nich by nebol žiadny šport športom.

 

Zodpovedá kvalita najvyššej maďarskej súťaže vašim predstavám?
– Neviem to porovnať s inými ligami, keďže som hral len na Slovensku a v Maďarsku, ale mne to tu vyhovuje. Všetky zápasy sú náročné a vyrovnané. Hrávame so Szegedom, Veszprémom, dvoma top tímami Ligy majstrov.

 

Neláka vás okúsiť ešte európske poháre, ktoré ste naposledy zažili v slávnej ére Sporty Hlohovec?
– Koho by to nelákalo. Sú to krásne spomienky. Tento rok máme v klube cieľ skončiť do 5. miesta, čo zaručuje účasť v Pohári EHF. Bude to však náročné, lebo aj ďalších päť – šesť tímov má rovnaké ambície.

 

Viete si predstaviť, že v tomto maďarskom klube zotrváte až do konca kariéry?
– Na to ešte nemyslím, ale viem, že do ME 2022, ktoré usporiadajú spoločne SR a Maďarsku, tu zostanem. Potom sa uvidí, čo ďalej. Ale všetko je možné.

 

Nedávno sa skončili ME mužov. Viete sa vžiť do situácie, že o necelé dva roky bude pri tom aj slovenský národný tím a ešte k tomu pred domácim publikom?
– Ja som si už na ME zahral, ale toto bude veľmi špeciálne. Asi si to ešte ani neuvedomujeme, čo nás čaká. Určite budem robiť všetko pre to, aby som bol dobre pripravený a aby som si na nich zahral. Sú to ešte dva roky, môže sa stať hocičo, ale nechcem si to nechať ujsť.

 

Slovensko nemusí hrať kvalifikáciu, ale bude účinkovať v Euro Cupe. Čo pre vás znamená, že si budete môcť zahrať si proti tímom ako Španielsko, Chorvátsko a Maďarsko?
– To bude taký predkrm pred majstrovstvami Európy. Všetky tri tímy disponujú s obrovskou kvalitou. S Maďarmi to bude taký špecifický zápas pre mňa, keďže proti nim nastupujem v lige. Aktuálny majster Španielsko a vicemajster Európy Chorvátsko? Tak to bude iná káva. Kvalitnejšiu previerku ani mať nemôžeme.

 

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022