Načítavanie údajov ...

Ďuriš v Gyöngyösi po sezóne končí, nahradí ho Potisk

Kapitán slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Ľubomír Ďuriš po šiestich rokoch ukončí svoje pôsobenie v maďarskom prvoligovom klube HE-DO B. Braun Gyöngyös, do ktorého zamieril v roku 2016 z HC Sporta Hlohovec. Tridsaťštyriročný tvorca hry si počas angažmánu v Maďarsku urobil veľmi dobré meno a stal sa obľúbencom fanúšikov klubu. Doteraz odohral za „vlkov“ 138 stretnutí, v ktorých dosiahol 320 gólov. Podľa informácie na klubovom webe sa považskobystrický rodák rozhodol rozlúčiť s hádzanou na najvyššej vrcholnej úrovni a po sezóne sa vráti domov na rodné Slovensko za rodinou.

Gyöngyös však nezostane bez slovenského dirigenta hry. Klub v piatok oznámil angažovanie prvej posily od nadchádzajúceho súťažného ročníka, ktorou je Slovák Martin Potisk z ThSV Eisenach, z tímu účastníka II. bundesligy. „Už som v Nemecku štyri roky, a tak som rozmýšľal, že by už bolo dobré zmeniť dres. V zime sa začalo riešiť, či by som nechcel prestúpiť do Gyöngyösu a po januárových majstrovstvách Európy sme to dotiahli. Prečo práve tento klub? Odporučili mi ho všetci chalani – tí, čo v ňom hrajú alebo hrali, ako aj ďalší, ktorí pôsobia v maďarskej lige. Moje najväčšie očakávania v súvislosti so zmenou klubovej príslušnosti súvisia s väčším herným vyťažením,“ uviedol M. Potisk pre slovakhandball.sk k dôvodom, ktoré ho viedli k prestupu.

Odchovanec hádzanej v Modre nahradí v Gyöngyösi nielen svojho krajana, ale zároveň aj spoluhráča z reprezentácie SR Ľubomíra Ďuriša, s ktorým si zahral na januárových ME v Košiciach. „Nahradiť Bejbyho bude veľmi ťažké. S jeho výkonmi tam vládla veľká spokojnosť. Ja sa však budem snažiť robiť všetko, čo bude v mojich silách, aby to časom platilo aj o mne,“ vyhlásil Potisk, ktorý v Eisenachu pôsobil od roku 2018. Dvadsaťtriročná slovenská spojka sa maďarskému klubu upísala na dva roky.

HE-DO B. Braun Gyöngyös prejde výraznou obmenou. Okrem Ďuriša je na odchode ďalších päť hráčov a od sezóny 2022/2023 bude mať nového trénera, keď Csabu Konkolya nahradí Balázs Bíró.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://gykk.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022