Načítavanie údajov ...

Ďuriš, Žernovič a Konečný chcú tiež pomôcť dvojročnému bojovníkovi Teovi, zúčastnia sa na charitatívnom futbalovom stretnutí športových osobností, autogramiáde a dražbe dresov

Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS) finišuje s prípravami zaujímavého charitatívneho podujatia, ktoré sa uskutoční už nadchádzajúcu sobotu 18. júla 2020 od 16.00 h. Miestny štadión v obci Sokoľ pri Košiciach bude dejiskom dobročinného futbalového zápasu športových osobností, medzi ktorými nebudú chýbať ani slovenskí hádzanárski reprezentanti. Účasť na akcii s myšlienkou „Pomôžme spolu bojovníkovi Teovi, aby mohol chodiť!“ prisľúbili najlepší hádzanári SR uplynulých dvoch rokov Ľubomír Ďuriš a Marián Žernovič, ich spoluhráč z národného tímu Michal Martin Konečný.

Výťažok z podujatia a dražby dresov venuje Liga na ochranu slovenských športovcov pre dvojročného Tea Winnického, ktorý sa narodil s vadou nožičiek – nemá vyvinuté píšťalové kosti. Ten do konca augusta potrebuje vyzbierať 365-tisíc eur na operáciu v USA, ktorá ho zachráni od amputácie oboch nôh. Teovi chýba ešte 60-tisíc eur. Vedenie LOSS zriadilo transparentný účet „Športovci pre Tea“ (číslo účtu: SK83 0900 0000 0051 7142 5663) na podporu zbierky na operačný zákrok. Každý finančný dar môže pomôcť zmeniť Teov život.

Na akcii ukážu svoje futbalové schopnosti, zabavia divákov a podporia skvelú myšlienku viacerí známi športovci, ktorých poznajú fanúšikovia z basketbalových, hádzanárskych a volejbalových paluboviek či z vodnopólových bazénov. Okrem už spomenutých hádzanárov sa v tíme LOSS predstavia aj bývalí futbaloví reprezentanti Slovenska Róbert Semeník, Jozef Kožlej, Marián Kelemen, Tomáš Medveď, ďalej Tomáš Hoferica a Lukáš Seman, v ktorých kariérnej vizitke svieti triumf v ankete o najlepšieho vodného pólistu Slovenska. Osviežením budú futbalové výkony najlepšej basketbalistky Slovenska Barbory Bálintovej a najlepšej volejbalistky našej krajiny Márie Kostelanskej, čerstvej manželky hádzanárskeho brankára Žernoviča. Športové hviezdy na ihrisku podporia aj predseda LOSS Róbert Jano ml., dlhoročná stálica medzi športovými manažérmi Daniel Jendrichovský, futbalisti Róbert Cicman, Mojmír Trebuňák a Pavol Jurčo. Vyzývateľom futbalového výberu LOSS budú hráči domáceho tímu TJ Sokoľ, účastníka V. ligy.

„Už dlhšie sme sa v Lige na ochranu slovenských športovcov zamýšľali nad projektom, vďaka ktorému by sme mohli niekomu pomôcť. Medzi našimi členmi je množstvo známych športových osobností, chceli sme využiť ich mená a vplyv na širokú športovú verejnosť pri podpore charitatívnej myšlienky. Podarilo sa nám dostať známych športovcov na jedno miesto, kde spolu pobavíme obecenstvo počas exhibičného futbalového zápasu a zároveň podporíme malého chlapčeka Tea pri jeho túžbe mať plnohodnotný život. Vinou koronakrízy sme dlho nevedeli, či vôbec budeme môcť takúto akciu zorganizovať. Napriek časovej tiesni sme sa rozhodli, že do toho pôjdeme – hoci s malou dušičkou, ale s veľkým srdcom,“ povedal hlavný organizátor Róbert Jano mladší, predseda Ligy na ochranu slovenských športovcov.

Futbalový zápas sa začne o 17. hodine, po jeho skončení bude od 18.30 h nasledovať autogramiáda. Hráči nastúpia v špeciálnych dresoch, ktoré budú vydražené a aj peniaze z dražby poputujú na konto malého Tea.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022