Načítavanie údajov ...

Ďurišov jeden z najlepších zápasov, na záver svojho pôsobenia v Gyöngyösi so skalpom majstra

Úradujúci maďarský šampión Pick Szeged musel uplynulý týždeň stráviť dve trpké chvíle. Po nezdare v Lige majstrov prišiel aj prvý ligový v aktuálnej sezóne. O ten druhý sa postaral HE-DO B. BRAUN Gyöngyös, ktorý zdolal lídra tabuľky 30:28 (15:13) a pripravil mu vôbec prvú prehru v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže. Jedným zo strojcov veľkého prekvapenia bol aj Ľubomír Ďuriš. Slovenský tvorca hry, ktorý sa v lete po 6 rokoch rozlúči s Gyöngyösom, strávil na palubovke vyše 36 minút a mal 80-percentnú úspešnosť streľby, keď premenil štyri zo svojich piatich streleckých pokusov. Kapitána slovenskej hádzanárskej reprezentácie sme v tejto súvislosti požiadali o rozhovor pre slovakhandball.sk.

Ako sa vám podarilo zaskočiť úradujúceho majstra?
– Nad top tímom ako Szeged sa nedá vyhrať každý zápas, ale keď všetko funguje tak, ako má a jeho hráči majú slabší deň, tak je možné všetko. Szeged nepostúpil do ďalšej fázy Ligy majstrov. Odvetný duel o účasť vo štvrťfinále proti Flensburgu-Handewitt hral vo štvrtok, a tak sme dúfali, že na jeho hráčoch sa prejaví nielen fyzická, ale aj psychická únava. Chceli sme s nimi behať, ale nie za každú cenu, ale viac si vážiť loptu, miestami spomaľovať hru, lebo práve takýto spôsob hry týmto mužstvám nevyhovuje. Veľkým faktorom nášho úspechu bol brankár Aleksandar Tomič, ktorý mal na konte 19 zákrokov pri 45 strelách hostí. Darilo sa nám strieľať góly zo všetkých pozícií. Ak sa nemýlim, tak sme v zápase prehrávali len trikrát, a to len o gól. Vždy, keď sa Szeged priblížil, tak sme dokázali kontrovať gólom alebo nám zachytal brankár. Jednoducho, šťastie sme mali na našej strane a keď sa k tomu pridal výborný tímový výkon, výsledok sa dostavil.

Trúfali ste si doma vytiahnuť na veľkého favorita?
– Trúfať je silné slovo, ale je pravda, že proti nim sa nám vždy darí odohrať dobré zápasy. Minimálne prvé polčasy boli vždy vyrovnané a zápasy sa lámali až po zmene strán, keď nás prevýšili fyzicky. Našťastie, tentoraz sme to ustáli a mohli sa tešiť z víťazstva.

Pre vás osobne to bol aj podľa štatistík tiež vydarený duel. Vnímate to tak?
– Myslím si, že áno. Určite ho považujem za jeden z najlepších zápasov, čo pôsobím v Gyöngyösi. Nielen z hľadiska výsledku, ale aj na základe toho, ako som sa v ňom cítil.

Aký ohlas vyvolal tento výsledok v klube, medzi fanúšikmi i v celom hádzanárskom Maďarsku?
– Na zápasy so Szegedom či Veszprémom chodia vždy plné haly. My sme mali vypredané, v hľadisku bolo okolo 1200 – 1300 divákov. Atmosféra bola úžasná. Samozrejme, po zápase sme si užívali spoločnú radosť s fanúšikmi. Videl som, že spoluhráči dostali pozvania ako hostia do štúdií v maďarských televíziách na rozhovory, čo nebýva príliš zvykom, takže aj to svedčí o tom, že sme zrejme všetkých prekvapili.

Už ste niekedy, odkedy hrávate v Gyöngyösi, uhrali niečo s niekým z dvojice velikánov Veszprém – Szeged?
– Počas mojej druhej sezóny v Maďarsku sa nám podarilo doma remizovať so Szegedom, pričom sme mali posledných 20 sekúnd loptu, ale nikto nechcel vystreliť na bránku súpera, aby sme náhodou ešte neinkasovali. Boli sme spokojní s remízou. Po prekvapení sme siahali aj minulý rok, keď sme prehrali gólom v poslednej sekunde na pôde Veszprému.

Čo pre vás znamená tento výsledok z pohľadu záverečnej časti sezóny?
– Stále bojujeme o čo najlepšie umiestnenie. Momentálne sme na 7. mieste, ale od 5. priečky, ktorá zaručuje účasť v európskych pohárových súťažiach, nás delia len tri body. Uvidíme, ako to napokon dopadne.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/gyongyosikk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022